Паралімпійські ігри 2018: перше «золото», загалом 5 медалей для України. Живий блог

Найважливіші події першого офіційного дня змагань, паралімпійські залаштунки та останні новини

У Пхьончхані розпочинається перший офіційний день змагань XІІ зимових Паралімпійських ігор. Для «синьо-жовтих» спортсменів – це шоста Паралімпіада. Дебютували українці 20 років тому в Нагано. За цей час здобули 90 нагород, 20 з яких золоті. Чи зміниться статистика вже після першого дня змагань?

Оксана Шишкова повторює результат співвітчизниці. Також стрільба без помилок.

На другому вогневому рубежі Ольга Прилуцька тричі помиляється, а Оксана Шишкова стріляє без промахів.

Є нагорода. Оксана Шишкова фінішувала другою у спринті серед жінок з вадами зору. Україна святкує третю медаль.

Ольга Прилуцька та її гайд Борис Бабар фінішували четвертими у спринті серед жінок з вадами зору. Українка тричі помилилась та показала результат 21 хвилина 30,4 секунди.

Першою дистанцію подолала спортсменка під нейтральним прапором Михайлина Лисова. Її час – 18 хвилин 59,7 секунди.

Українка Оксана Шишкова (гайд Віталій Казаков), яка в Сочі здобула 4 бронзові нагороди, стала у Пхьончхані срібною призеркою. Вона відстала від лідера на 38,5 секунди.

«Бронзу» виборола Світлана Сахненко з Білорусії.

Останні змагання для українців сьогодні. Спринт серед чоловіків з вадами зору. Одразу 7 українських паралімпійців боротимуться за нагороди. Тримаємо кулаки

Олександр Махоткін припустився помилки на першому вогневому рубежі.

Два промахи в Олександра Казіка, чисто відстріляв Дмитро Суярко, Ярослав Решетинський не закрив одну мішень.

Віталій Лук’яненко, Анатолій Ковалевський на першому вогневому рубежі стріляють влучно.

На рахунку Юрія Уткіна дві помилки.

Другий вогневий рубіж: Олександр Махоткін знову один промах

Дмитро Суярко двічі помиляється. Ярослав Решетинський, Віталій Лук’яненко - знову чисто

Олександр Казік та Анатолій Ковалевський по одній мишені не закривають

Юрій Уткін - чиста стрільба. Все чекаємо фінішу. Українці 100% здобувають нагороди. Чекаємо!

ЗО-ЛО-ТО-О-О-О! Віталій Лук'яненко здобуває нагороду вищого гатунку

Історія паралімійського чемпіона Віталія Лук'яненка

Останній вид змагань завершено. Українці у спринті серед чоловіків з вадами зору здобувають дві нагороди: золота у Віталія Лук'яненка, а бронзова на рахунку Анатолія Ковалевського.

А далі справжній синьо-жовтий фініш. Четвертий - Ярослав Решетинський, п'ятим фінішував Юрій Уткін, шостий результат показав Дмитро Суярко, восьмим став Олександр Казік, дванадцятий - Олександр Махоткін.

За результатами виступів першого дня збірна України стає четвертою у командному заліку. Нагадаємо, що всього 10 березня «синьо-жовті» здобули 5 нагород: «золото» Віталій Лук'яненко, «срібло» Оксана Шишкова, бронзові медалі на рахунку Ігоря Рептюха, Людмили Ляшенко та Анатолія Ковалевського.

Це був неймовірний паралімпійський ранок. Дякуємо всім, хто вболівав разом з нами. Вдалого вихідного дня і вболівальникам, які прокинулись разом з Радіо Свобода, і тим, хто спав у цей час, але все рівно підтримував команду. Вже ввечері читайте підсумки переможного дня у традиційному Щоденнику Паралімпійських ігор. А завтра зустрічаємось на тому ж місці у той же час!