Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 20:29

Ще шість років Путіна. Хроніка виборів в Росії

Володимир Путін на виборах президента Росії набирає понад 70% голосів, свідчать дані екзит-полу Всеросійського центру вивчення громадської думки


Коротко про головне

В Росії пройшли вибори президента країни. Голосування завершилось о 20-й годині 18 березня в Калінінградській області, де місцевий час збігається з київським.

Згідно з даними екзит-полу Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ), Володимир Путін набрав 73,9% голосів, кандидат від Комуністичної партії Павло Грудінін – 11,2%, лідер ЛДПР Володимир Жириновський – 6,7%.

За ними йде кандидатка від партії «Громадянська ініціатива» Ксенія Собчак – 2,5%. П'ятим став Григорій Явлинський (1,6%), шостим – Борис Титов (1,1%), сьомим – Сергей Бабурін (1%), а восьмим – Максим Сурайкин (0,8%).

Явка виборців, за попередніми оцінками, перевищила 60 відсотків. Спостерігачі на виборчих дільницях в різних регіонах Росії неодноразово повідомляли про такі порушення, як підвезення виборців з використанням адмінресурсу, а також "вкидання" бюлетенів в урни. Низка спостерігачів скаржилися, що на них чинили тиск. У Центрвиборчкомі Росії вибори назвали прозорими і заявили, що серйозних порушень не було.

В Україні 18 березня на територію російських дипломатичних представництв (посольства в Києві, генеральних консульств у Львові, Одесі і Харкові) громадяни Росії для голосування не допускалися. Біля диппредставництв проходили акції протесту та блокування.

Наступні шість років політику Росії, дії якої в Україні на законодавчому рівні названі агресією та окупацією, буде визначати Володимир Путін. Як росіяни обирали президента, читайте в хроніці Радіо Свобода:

Агентство новин Bloomberg: Володимир Путін ледь вів виборчу кампанію і не мав справжньої конкуренції...

Відомий міжнародний фінансист Біл Бровдер: «Не певен навіть навіщо Путін відчуває потребу вкидати фальшиві бюлетені у виборчі урни коли він може лише підкорегувати результати виборів. Це показує яким надзвичайно непевним у собі шахраєм він є»:

Результати з Криму:

БІЛЬШЕ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG