Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2019, Київ 14:00

Реформи в Україні і протидія «Північному потоку-2»: візит Френсіса Фаннона до Києва


Заступник держсекретаря США Френсіс Фаннон на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом

Заступник державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Фаннон зустрівся з українськими депутатами та прем’єр-міністром України. Під час візиту обговорювали питання енергетичної незалежності України та протидії будівництву «Північного потоку-2». Радіо Свобода зібрало реакції на візит голови Бюро енергетичних ресурсів Держдепартаменту США.

Френсіс Фаннон із офіційним візитом відвідав Україну вперше. Напередодні відбувся його візит у Брюссель у дні саміту НАТО, де також обговорювалися питання енергетики.

В Україні Фаннон зустрівся спочатку із народними депутатами, потім із прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Реформування енергетики та «Північний потік-2»

Олександр Домбровський, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, на своїй сторінці у мережі Фейсбук розповів про питання, які обговорювалися під час зустрічі з Френсісом Фанноном.

Обговорили також заходи щодо протидії реалізації проекту «Північний потік-2»
Олександр Домбровський

«Обговорили питання енергетичної безпеки України, підвищення власного видобутку природного газу, боротьби з корупцією у сфері енергетики, соціальної відповідальності в питаннях встановлення тарифів, а також заходи щодо протидії реалізації проекту «Північний потік-2», – йдеться у дописі Домбровського.

Народний депутат Олексій Рябчин зазначив, що Київ став другим закордонним візитом для Фаннона після його призначення на цю посаду.

У коментарі для Радіо Свобода Рябчин підтвердив, що під час зустрічі обговорювалися питання проекту «Північний потік-2», корупційні ризики та реформування енергетики в Україні.

Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко розповіла, що на зустрічі обговорювали питання імплементації законів та деолігархізацію

«Наприклад, припинення монопольного становища Фірташа, який досі отримує надприбутки з користування нашими газорозподільчими мережами. Говорили і про такі чутливі питання, як підвищення тарифів та відсутність єдиної бази споживачів природного газу, про вплив російського бізнесу на енергетику в Україні», – написала на своїй сторінці у Фейсбук Ганна Гопко.

У коментарі Радіо Свобода Ганна Гопко розповіла, що під час зустрічі мова йшла про те, що у проекті «Північний потік-2» США бачать загрозу для України та Європи та розділяють безпекові виклики, що несе цей проект.

«Після візиту до Брюсселя, Френсіс Фаннон хотів побачити, які реформи зроблені в Україні, бо там звучали побажання пришвидшити енергетичні реформи. Ми ж наголошували, що попри добрі закони в Україні, не вистачає політичної волі їх імплементувати», – сказала Гопко.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що під час зустрічі з Френсісом Фанноном йшлося про те, що «Північний потік-2» – це пряма загроза енергетичній безпеці Європи.

«Він (Френсіс Феннон – ред.) вкотре запевнив, що Україна – надійний партнер з багатьох питань, в тому числі, в енергетиці. Наша ГТС – стабільна, а головне – аполітичний спосіб доставки енергоресурсів європейським споживачам, на відміну від газпромівських ідей», – йдеться у повідомленні Гройсмана.

Президент України Петро Порошенко також зустрівся з новопризначеним заступником держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсісом Фенноном. Той заявив про категоричний спротив газопроводу «Північний потік-2», передає прес-служба Адміністрації президента.

Хочу висловити непохитну підтримку України з боку США і категоричний спротив проекту «Північний потік-2»
Френсіс Феннон

«Хочу висловити непохитну підтримку України з боку США і категоричний спротив проекту «Північний потік-2». Хочу підкреслити необхідність підтримки надійного транзиту газу в Україні. Ми всі єдині в США щодо підтримки України», – заявив Феннон.

Порошенко, зі свого боку, зазначив, що «дуже важлива наша координація у питаннях недопущення будівництва «Північного потоку-2».

Френсіс Феннон зустрівся і з представниками аналітичного центру DiXi Group, де були представники Американської торгової палати в Україні, Американсько-української ділової ради та Асоціації газовидобувних компаній України.

Що відомо про Френсіса Феннона

Френсіс Феннон працює заступником держсекретаря з питань енергоресурсів та головою Бюро енергетичних ресурсів (ENR) у Державному департаменті США.

Він керує зовнішньою політикою США у питаннях, які поєднують теми енергетики та національної безпеки.

Фаннон консультує Державний департамент щодо стратегій, спрямованих на забезпечення загального доступу до недорогих і надійних енергетичних ресурсів.

Раніше він працював радником Комітету Сенату США з довкілля та громадських робіт. Він розробляв, узгоджував і допомагав ухвалити в законодавстві ключові положення Закону про енергетичну політику 2005 року.

У п’ятницю, 27 липня, під час телефонного прес-брифінгу заступник держсекретаря Фаннон обговорить свої поїздки до Києва, Варшави та Афін.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG