Доступність посилання

ТОП новини
26 Травень 2019, Київ 02:18

Волкер: Україні варто продовжити дію закону про «особливий статус» Донбасу


Спеціальний представник адміністрації США щодо врегулювання на нині окупованій частині сходу України Курт Волкер (у цивільному) на Донбасі, 23 липня 2017 року

На думку спеціального представника США у справах України Курта Волкера, Україна опиниться у невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про «особливий статус» Донбасу. Про це Волкер заявив в інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».

«Я розумію розчарування українських законодавців і суспільства. Вони робили необхідні кроки, такі, як ухвалення цього закону про «особливий статус», та закону про «амністію». Натомість Росія не зробила нічого для завершення конфлікту та виведення військ», – заявляє Волкер.

На його думку, закон було ухвалено, але немає застосування цього закону.

«На сьогодні немає і «особливого статусу». Він запрацює тільки за тих умов, коли буде домовленість, коли Росія виведе війська та будуть проведені місцеві вибори», – додає спецпредставник США. («Особливим статусом» називають особливий режим здійснення місцевого самоврядування на нині окупованих територіях Донбасу, що має діяти певний час після створення умов для проведення місцевих виборів там і самих цих виборів; закон про це має обмежений термін дії, який уже одного разу продовжували, хоча закон так і не почав працювати – ред.)

Втім, Волкер вважає, що більше шкоди від припинення дії закону, аніж від його продовження.

«Я не бачу жодної шкоди у продовженні дії закону. Нічого не зміниться від сьогодні і до того дня, коли дію закону вже буде продовжено. Думаю, в цьому немає шкоди. Натомість Росія використовуватиме зупинення дії закону як причину скаржитись на Україну. Там скажуть, що Україна не хоче виконувати Мінські угоди. Тому просто не давайте Росії цього аргументу. Продовження дії закону нічого насправді не змінить», – висловив упевненість Курт Волкер.

Він вважає, що з української позиції було б логічним продовжувати тиснути на Росію та не дозволити їй використати зупинення дії закону проти України.

Адміністрація США не підтримує проведення референдуму на сході України і не розглядає таку можливість. Так у Раді національної безпеки США відповіли на запит української служби «Голосу Америки».

«Адміністрація не розглядає можливість підтримки референдуму на сході України», – заявив речник Ради національної безпеки США Ґаррет Маркіс.

«Більше того, організація так званого референдуму в тій частині України, яка не перебуває під контролем уряду, буде незаконною», – додав він.

В адміністрації президента США Дональда Трампа підтвердили, що основоположним документом, за яким відбувається врегулювання конфлікту на сході України, є Мінські домовленості.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

У Гельсінкі США не поступились тим, що може турбувати Україну – Волкер

Волкер не підтримує ідею проведення референдуму на окупованому Донбасі​

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG