Доступність посилання

ТОП новини

ЗМІ Росії спотворили слова чеського сенатора, який знову незаконно відвідав окупований Крим


Низка російських сайтів і ЗМІ повідомила, що у Європі назвали Україну «чорною дірою». Начебто так Україну назвав чеський сенатор. Що ж насправді сказав Ярослав Доубрава, якого цитували ЗМІ Росії?

Нещодавно група чеських політиків і активістів, які не приховують своїх проросійських поглядів, відвідала окупований Росією Крим. Серед них і чеський сенатор Ярослав Доубрава, в минулому комуніст, а нині представник популістського регіонального руху «Північні чехи» у верхній палаті парламенту Чехії.

3 серпня чеський портал Parlamentnilisty.cz опублікував інтерв’ю із Ярославом Доубравою. Сенатор відповів на питання про Крим, а також, висловив свою думку щодо майбутнього України.

Російські ЗМІ вийшли із гучними заголовками із посиланням на цей діалог. Сайт «Украина.ру» зробив публікацію із заголовком: «Чеський сенатор: Україна – це чорна діра». А російський ресурс ura.ru повідомив у заголовку: «У Європі назвали Україну «чорною фінансовою дірою». Ще один сайт Regnum.ru розмістив публікацію із заголовком: «Україна – «чорна діра»: чеський сенатор чесно дивиться на Київ».

Сайт Міністерства оборони Росії «Звезда» також послався на інтерв’ю на порталі Parlamentnilisty.cz і опублікував новину.

«Чеський сенатор Ярослав Доубрава назвав Україну «чорною дірою» і заявив, що не бажає відвідувати цю країну, поки там не зміниться нинішня влада. Свої думки політик озвучив в інтерв'ю чеському виданню Parlamentni Listy. На думку політика, всі гроші, які Європа відправляє в як допомогу Україні, зникають без сліду і натяків на повернення, що робить цю країну «фінансової чорною дірою», – пише «Звезда».

Насправді, на запитання про майбутнє України Ярослав Доубрава відповів, що бачить його в коричневих кольорах​, і у відповіді на це ж запитання зазначив, що гроші, які отримувала Україна «загубилися в чорних дірах».

«Я бачу його в коричневих кольорах. Барабани та свистки. Одним словом, так, як це демонстрували українські радикали вже кілька разів впродовж останніх місяців. Фашистські тенденції в них очевидні. В селах, можливо, навіть не здогадуються, що діється, а великі міста вже мають фашики під контролем. Можливо, велика надія у тому, що вони зіштовхнуться між собою. Правду кажучи, мова йде про битву між олігархами за потік золота, тобто фінансів. В Україні велика бідність. Мафіяни під впливом олігархів – це щоденна гарантована реальність України. І, на жаль, це йде до нас, бо люди, які сюди з відчаю приїхали, щоб тут працювати і заробити якісь гроші, щоб вони могли підтримати сім’ю, раптом з’ясують, що мусять платити тим лиходіям за те, щоб їхні сім’ї могли взагалі жити. Гадаю, що ці групи врешті зіштовхнуться між собою, та залишається питання, що далі. Подивіться, які величезні гроші йшли в Україну – і куди вони поділися? Чи там їх видно? Ні! Ці гроші загубилися в чорних дірах. І я не вірю, що вони колись повернуться», – таким є дослівний переклад із чеської мови відповіді політика на запитання.

Чеський сенатор Ярослав Доубрава уже не вперше відвідував Крим після окупації півострова Росією, так само, як і нині, з порушенням українського законодавства – через територію Росії. Від 2015 року йому був заборонений в’їзд до України, зокрема, за те, що в листопаді 2014 року він зіграв роль «іноземного спостерігача» в окупованому Луганську на псевдовиборах, які влаштували тоді підтримувані Росією бойовики всупереч мінським домовленостям.

Посольство України в Чехії висловило рішучий протест у зв’язку з поїздкою чеських політиків. «Йдеться про черговий рецидив порушення українського законодавства з боку згаданих політиків, які, попри неодноразові попередження, продовжують грубо ігнорувати не лише українські закони, але й міжнародне право», – мовиться в заяві.

«Щоб хоч якось відбілити свої злочини, Росія хаотично шукає по всьому світу політиків зі зниженим порогом політичної гігієни, які готові брати участь у пропагандистських вояжах на окупований півострів. На жаль, кілька таких політиків знайшлося і в Чехії», – заявили в посольстві.

«Апелювати до їхньої совісті, очевидно, безперспективно. Однак Україна залишає за собою право застосувати до іноземних громадян, які грубо і систематично порушують правила в’їзду на окуповані території, увесь спектр санкцій, передбачений українським законодавством», – попередила українська сторона.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG