Доступність посилання

ТОП новини

Тепер відомо, чому єдиний авіаносець Росії так димить


Російський авіаносець «Адмірал Кузнєцов»
Російський авіаносець «Адмірал Кузнєцов»

Вся справа у паливі, заявляє американське видання The National Interest. Для більшості моряків, які служили на «Адміралі Кузнєцові», мазут є легендарним. Цю густу, смолисту речовину, яку використовує судно, важко відіпрати з одягу, також вона є токсичною, пише видання.

Не всі російські кораблі використовують мазут. Із великих кораблів ним користуються лише есмінці класу «Соврєменний» та єдиний авіаносний крейсер Росії «Адмірал Кузнєцов».

Використання мазуту було поширеним у 1960-х та 1970-х у світових ВМС та торговельних флотах. Густина мазутів забезпечує високу енерговіддачу, однак для горіння мазут треба підігрівати під тиском, що вимагає наявності великої кількості бойлерів та труб. У процесі горіння мазуту виділяється велика кількість сірки, що робіть таке паливо коштовним для країн із високими екологічними стандартами.

Тому на Заході ВМС в основному перейшли на використання газових турбін. Іншою альтернативою є атомні двигуни.

Мазут – не єдина проблема авіаносця

Використання мазуту є не єдиною проблемою «Адмірала Кузнєцова», наголошує видання. В російській пресі заявляли, що корабель має «слабке серце» через невисокі стандарти виробництва цього корабля, який збудували в 1990-і на суднобудівному заводі в Миколаєві (корабель будували в радянські часи: почали в 1982-му, завершили на початку 1991-го – ред.).

Російський адмірал Валентин Селіванов також заявив: «На бойлери з самого початку встановили труби низької якості». Він також повідомив, що під час випробування корабля на морі в 1990-х не всі бойлери могли працювати на повну потужність і часто ламались. Інколи корабель був змушений працювати на одному бойлері, розвиваючи швидкість не більше від чотирьох вузлів. Через ці проблеми російські ВМС надіслали буксири для супроводження «Адмірала Кузнєцова» біля берегів Сирії в 2016 році.

Ці інженерні недоліки пояснюють і те, чому корабель так димить. Віце-адмірал Петро Святашов пояснив, що через невірне калібрування інжекторних механізмів підігріву мазут, можливо, не мав достатньо часу на повне згоряння, а викид продуктів часткового згоряння спричинив чорний дим.

Однак деякі російські військові експерти намагались заперечити проблему. Адмірал Іван Васильєв, виступаючи на програмі телеканалу «Царград», заявив, що чорний дим було випущено навмисно, щоб повідомити британцям про прибуття «Адмірала Кузнєцова» у відповідності до «морської традиції».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG