Доступність посилання

ТОП новини

Офіційна Братислава: жодної угоди Словаччини щодо Криму не існує


На початку серпня російські ЗМІ повідомляли, що в Словаччині з'явиться перша організація, що сприятиме налагодженню торгових відносин між Європейським союзом і кримським регіоном. У Міністерстві закордонних та європейських справ Словаччини спростували таку інформацію. Про це пише портал Stopfals.md.

У статті «Крим відкриває двері в Євросоюз. У Словаччині з'явиться перша Європейсько-Кримська торгова палата» сказано, що офіс цієї організації з’явиться у словацькій столиці – Братиславі, і буде зареєстрований при Міністерстві внутрішніх справ цієї країни. У тексті на сайті iz.ru також зазначено, що «установчий договір» підписали голова фонду «Кримконгресс» Рустам Муратов, і депутат зі Словаччини Петро Марчек та підприємець Роман Бушо, останні два нібито були в складі делегації з 12 осіб, яка здійснила візит до окупованого Криму.

У статті цитують депутата Петра Марчека, який заявив, що подібна установа має величезне значення для Заходу.

«Це історична подія. Поява громадської організації дозволить налагодити торгові відносини з Кримом, який західні країни в останні роки намагаються всіляко ізолювати. Організація матиме офіційний статус, бо буде зареєстрована при МВС нашої країни», – пояснив виданню «Известия» парламентарій Петро Марчек.

«Думки словацького уряду щодо цього «співробітництва між Словаччиною і Кримом» не представили. В кінці тексту зазначається, що в торгових відносинах з півостровом Крим зацікавлені й інші європейські країни, такі як Ірландія та Італія», – пишуть журналісти порталу Stopfals.md.

Статтю «Известий» передрукували: Aif.ru, Ria.ru, Crimea.ru, Russian.rt.com, Puls-planety247.ru та інші.

МЗС Словаччини: «Ніякого договору між Словацькою Республікою і цим регіоном не існує»

Портал Stopfals.md звернувся до Міністерства закордонних та європейських справ Словаччини з проханням прокоментувати цю інформацію. В офіційній відповіді словацьке міністерство спростовує твердження про нібито існування якогось договору про співпрацю з окупованим Росією Кримом.

«Перш за все, дозвольте мені повторити, що Словацька Республіка не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією... Ніякого договору про створення Європейсько-Кримської торгової палати між Словацькою Республікою і цим регіоном не існує. Пан Марчек відвідав Крим як приватна особа, його поїздка не була ні затверджена, ні схвалена Словацькою Республікою. Дії і заяви пана Марчека під час цього візиту належать лише йому і ні в якому разі не представляють офіційну позицію Словацької Республіки», – йдеться у відповіді прес-секретаря зовнішньо-політичного відомства Словаччини Бориса Ганделя порталу Stopfals.md.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG