Доступність посилання

ТОП новини

Радянський дисидент Литвинов про голодування Сенцова: «Я ним захоплююся»


Павло Литвинов (на фото) каже, що Сенцов нагадує йому радянського дисидента Анатолія Марченка, який помер після голодування
Павло Литвинов (на фото) каже, що Сенцов нагадує йому радянського дисидента Анатолія Марченка, який помер після голодування

Дисидент радянських часів Павло Литвинов говорить, що захоплюється українським режисером Олегом Сенцовим, який 100 день голодує у російський в’язниці.

«Я захоплююся Олегом Сенцовим. Я особисто його не знаю, але він нагадує мені мого друга Анатолія Марченка, який помер (у 1986 році – ред.) під час схожого голодування. Не дай Боже, це станеться з Сенцовим, але Марченко вірогідно допоміг своєю смертю Горбачову звільнити всіх радянських політв’язнів. Я не очікую від Путіна нічого схожого, але мені б хотілося, щоб сталося диво і його звільнили», – сказав Литвинов у коментарі Радіо Свобода у Празі, де він бере участь у відзначенні 50 роковин радянcького вторгнення до Чехословаччини.

Радянський дисидент Павло Литвинов про голодування Олега Сенцова
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Правозахисник також закликав світових лідерів домагатися звільнення Олега Сенцова та інших в’язнів Кремля.

Український режисер, засуджений у Росії, голодує з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Громадський діяч Іван Мельников 21 серпня повідомляв, що його можуть годувати силою. Втім, пізніше у Федеральній службі виконання покарань Росії це заперечили.

На думку Павла Литвинова, немає сенсу переконувати Олега Сенцова та інших у таких ситуаціях зупиняти протест: «Всі аргументи вони знають. Вони не для того зупинять голодовку, щоб мене заспокоїти».

Читайте також: «100 днів голодування Сенцова: В США та Великій Британії закликають Росію звільнити режисера»

Павло Литвинов – радянський дисидент, один з учасників протесту на Красній плоці у Москві проти вторгнення радянських військ у Чехословаччину. З 1974 року виїхав на Захід, де займається документацією радянських репресій. Дід Павла Литвинова був міністром закордонних справ СРСР у сталінські часи.

Саме 21 серпня виповнюється 100 днів від часу, коли ув’язнений у Росії український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення Москвою всіх українських політв’язнів.

XS
SM
MD
LG