Доступність посилання

ТОП новини
24 Травень 2019, Київ 16:22

«Захарченко помер. Покажіть Плотницького» – експерти про вбивство ватажка угруповання «ДНР» (огляд соцмереж)


Захарченка поховали у закритій труні

31 вересня один з ватажків бойовиків на Донбасі Олександр Захарченко загинув внаслідок вибуху в донецькому кафе «Сєпар». Це підтвердили угруповання «ДНР», російські ЗМІ, СБУ, а президент Росії Володимир Путін висловив свої співчуття. Напередодні бойовики на Донбасі розповсюджували інформацію про те, що «вибори» проводити не слід, щоб зберегти стабільність, а Захарченко начебто – єдиний можливий ватажок.

Що значить вбивство Захарченка? Як це вплине на події на Донбасі? І чому бурхлива реакція українців на похорон Захарченка може стати елементом гібридної війни? Радіо Донбас Реалії зібрало з соцмереж перші думки політологів, експертів та журналістів з цього приводу.

«Вирок Кремля»

Здійснився попередній прогноз журналіста Віталія Портнікова про приреченість «героїв Новоросії»:

Дехто припускає, що Захарченко вбили через його манію величі:

Дипломат Мар’яна Беца наголошує на реакції МЗС Росії:

На думку військового журналіста Анатолій Шари, Росія демонструє готовність до початку переговорів з союзниками щодо реінтеграції окупованої частини Донбасу.

Про це пише і політолог Євген Магда:

«Покажіть Плотницкого»

Журналіст Радіо Свобода Андрій Діхтяренко звернув увагу на те, що російські медіа пишуть про вбивство останнього підписанта Мінських домовленостей, хоча інший підписант, колишній ватажок угрупування «ЛНР» Ігор Плотницький, має бути живий.

«РФ вже поховала своїх шісток, відповідно, настає час війни, а не гібридної дипломатії» – вважає активіст і політолог з Донецька Станіслав Федорчук

Філософ Олексій Панич провів паралелі із війною донецьких кримінальних групувань в 90-ті роки:

Вбивство Захарченко і російські ЗМІ

​Аналізують також пропагандистські тези про вбивство Захарченко, які просуваються в російських ЗМІ.

«Повідомили що разом з Захарченко від вибуху загинули п'ятеро людей, включаючи дитину... Насправді – загиблих тільки двоє. Захарченко та його охоронець» – викриває дезінформацію в російському ЗМІ журналіст Денис Казанський.

«Картинками та виставами нам загаджують мозок. Не ставайте на бік агресора... Донецьк – Україна. Хто сумнівається?» – журналіст Донбас.Реалії застерігає від розповсюдження «картинки» з похорону Захарченко, що також може бути елементом гібридної війни:

ОСТАННІЙ ВИПУСК РАДІО ДОНБАС РЕАЛІЇ:

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG