Доступність посилання

ТОП новини

Російські ЗМІ маніпулюють заявою Клімкіна про Крим?


Міністр закордонних справ України Павло Клімкін
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Російські ЗМІ вийшли із заголовками про те, що керівник МЗС України Павло Клімкін заявив, начебто Україна ніколи не постачатиме воду в Крим. Однак, Клімкін наголошував саме на неможливості постачання води в окупований Росією Крим​, а не Кримський півострів взагалі після його звільнення від окупантів.

Так, наприклад, видання «Аргументы и факты»​ вийшло із заголовком: «Клімкін: Україна ніколи не будет постачати воду в Крим». А сайт інформаційного агентства ТАСС вийшов із заголовком: «Клімкін заявив, что Україна ніколи не відновить постачання води у Крим».

12 вересня Павло Клімкін й справді повідомив журналістам, що Україна не збирається постачати воду. Але, саме в «російський» Крим, тобто окупований Росією Крим, а не Крим загалом.

«Ми прекрасно знаємо про всі фейкові плани начебто побудувати це водопостачання. Ми цього зробити ніколи не дозволимо. На окуповану територію вода за контрактом, де написано «Крим, Росія», ніколи постачатися не буде», – наголосив міністр.

Про те, що ЗМІ Росії маніпулюють у заголовках, наголошують на сторінці «Інформаційних військ України».

Також про це пише портал Stopfake.org, що бореться із фейками про Україну.

У зв'язку із заявою Павла Клімкіна депутати «Опозиційного блоку» повідомили, що вимагають відстаки голови МЗС України.

«Державний чиновник, який відкрито закликає порушити норми міжнародного права і прагне обмежити кримчан у доступі до води, повинен бути відправлений у відставку і засуджений за геноцид», – йдеться в опублікованій на сайті «Опозиційного блоку» заяві.

Клімкін відреагував на це звинувачення на своїй сторінці у фейсбуці. За словами керівника МЗС, міжнародне право, на яке посилається «Опозиційний блок», твердить, що всю відповідальність за ситуацію на окупованих територіях несе саме окупант.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG