Доступність посилання

ТОП новини

Манафорт отримав вирок за несплату податків, а не за змову з Росією (подробиці з суду)


Пол Манафорт, керівник виборчої кампанії Дональда Трампа, колишній радник Партії регіонів – партії президента-втікача Віктора Януковича

Федеральний суд у США засудив Пола Манафорта, колишнього керівника виборчого штабу Дональда Трампа, до 47 місяців ув’язнення за ухиляння від сплати податків і банківські махінації. Але суд зарахував до цього терміну 9 місяців, які Манафорт уже провів за ґратами.

Пол Манафорт очолював виборчу кампанію Дональда Трампа протягом кількох місяців влітку 2016 року. Він також тривалий час виступав радником Партії регіонів – партії президента-втікача Віктора Януковича, засудженого українським судом за державну зраду, пособництво у зміні меж території і державного кордону України та у веденні агресивної війни.

Як повідомляє «Голос Америки» з зали суду, адвокат Манафорта Річард Вестлінг у своєму прикінцевому виступі доводив, що звинувачення, в яких присяжні визнали винним колишнього радника Януковича, зводяться по суті до ухиляння від податків.

Терміни покарання за такі злочини, казав Вестлінг, навіть у набагато більших обсягах, аніж у випадку Манафорта, становлять, як правило, термін до 18–24 місяців.

На доказ цього сторона захисту надала судді рішення у 20 справах щодо ухиляння від податків по всій країні.

Як відзначають присутні у залі суду журналісти, головуючий суддя Елліс відзначив, що висловленні державним обвинуваченням побажання щодо терміну покарання для Манафорта є «надмірними». Повідомляється, що суддя також заявив, що Пол Манафорт мав стосунок до «багатьох хороших речей», є «щедрою людиною» і в інших аспектах «прожив бездоганне життя».

Також адвокати Манафорта доводили, що термін його ув’язнення має бути зменшений через співпрацю із урядом.

Натомість Ґреґ Андрес, представник обвинувачення, не погодився із тим, що Манафорт заслуговує на будь-яке пом’якшення покарання, бо інформація, яку він надав прокурорам Офісу спеціального прокурора Роберта Мюллера, не має ніякої цінності. За його словами, нічого нового вони від Манафорта не дізналися.

Крім, того Манафорт брехав, сказав Андрес, як представникам уряду, так і присяжним у суді Округу Колумбія.

Прокурори вимагали довшого терміну ув’язнення і великого штрафу через те, що злочини, які скоїв Манафорт, за їхніми словами, є серйозними, вони відбувалися часто, заподіяли шкоди на мільйони доларів, здійснювалися із використанням складних схем і з участю багатьох осіб.

Манафорт у суді
Манафорт у суді

Манафорт уперше виступив у суді

За повідомленням кореспондента «Голосу Америки», Манафорт уперше виступив у суді. Зокрема, він сказав, що останні два роки були найважчими для його родини. Найбільший біль, який він відчуває, – це біль, заподіяний його родині.

Моє професійне та фінансове життя у руїнах
Пол Манафорт

«Я був відокремлений від них 9 місяців. Це було дуже важко. Я відчуваю, що це судове переслідування вже є достатнім покаранням для мене. Моє професійне та фінансове життя у руїнах», – сказав він.

Під час засідання стало відомо, що Манафорт останні кілька місяців провів в одиночній камері у в’язниці міста Александрія.

Як пояснив адвокат, це зробили для того, щоб захистити Манафорта від інших ув’язнених.

В одиночній камері, сказав Манафорт, він мав багато часу, щоб подумати про свої помилки, повідомляє кореспондент «Голосу Америки».

Присяжні визнали вину у несплаті податків з «​українських»​ доходів

У серпні присяжні визнали Манафорта винним в ухилянні від сплати податків із доходів, отриманих від роботи в Україні.

Як повідомив Шимон Прокупец, який був присутній у суді, перед оголошенням вироку головуючий суддя Елліс чітко заявив, що вирок Манафортові не пов’язаний із розслідуванням спеціального прокурора США Мюллера щодо російського втручання.

«Він тут не через будь-що, пов’язане із будь-якою змовою з урядом Росії», – заявив суддя Елліс.

У суді Манафорт попросив суддю виявити співчуття і заявив: «Сказати, що мене принижено, що я соромлюся, – було б замало».

На Манафорта ще чекає вирок наступного тижня в іншій судовій справі щодо змови та тиску на свідків.​

Манафортові виповнюється 70 років 1 квітня.

Читайте ще: Коен: Трамп хотів, щоб я брехав

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG