Доступність посилання

ТОП новини

Планетою шириться акція прибирання сміття the #TrashTagChallenge


Акторка Римма Зюбіна збирає сміття
Акторка Римма Зюбіна збирає сміття

У соціальних мережах стартувала акція прибирання сміття. Її суть полягає у тому, щоб очистити забруднену ділянку і викласти в інтернет фотографії місцини до її прибирання і після.

Люди по усіх континентах прибирають сміття і виставляють світлини у соціальних мережах, демонструючи, скільки мотлоху вони зібрали і як змінився вигляд місця, на якому вони працювали.

Лише в Instagram-і під хештегом #trashtag​ понад 37,5 тисяч дописів. І кількість їх зростає.

Кількість постів із тегом #trashtag зростає
Кількість постів із тегом #trashtag зростає

І в Україні…

Відома актриса театру і кіно Римма Зюбіна, разом із друзями і сусідами, за три години 17 березня назбирала понад 30 мішків сміття, очистивши ділянку на схилі Протасового Яру у Києві.

«Все болить, мозолі, порізані руки, а ми щасливі», – написала Римма Зюбіна на своїй сторінці у мережі Facebook і запостила світлини, на яких видно, скільки сміття довелося прибрати і який вигляд мала місцевість до прибирання і після нього.

У Дніпрі майбутні поліцейські з 2-го курсу факультету економіко-правової безпеки у рамках Trashtag Challenge прибрали засмічену паркову зону на Набережній Перемоги. І заявили, що планують протягом тижня усім колективом прибрати територію Севастопольського парку.

Про це повідомив один із їхніх викладачів, оборонець Донецького аеропорту Кирило Недря.

Журналіст і режисер Павло Бекезін прибирав Андріївський узвіз і Замкову гору у Києві.

«Неділя. Полудень. У столицю тільки що увірвалася весна. Повітря перенасичене киснем, співають птахи, а крізь щільний шар сміття і торішнього листя, сміливо і нахабно, пробивається зелена-зелена трава. Я – гордий і цілеспрямований-молодий, у позі лева, гребу обома руками всяке сміття в пакет», – написав Павло у Facebook-у.

Як повідомив Бекезін Радіо Свобода, у наступну неділю, 24 березня, з 11-ї ранку ентузіасти мають намір повністю очистити від сміття Замкову гору. Вони сподіваються, що це вдасться, бо «знайшлося багато охочих взяти участь і, можливо, навіть буде вантажна машина від Київавтодору, пообіцяли долучитись багато іноземців і митців».

Долучилася до акції і авторка книжки ««Три монети», щебпак та інші неприємності» – про яку пишуть пам’ятки: «терміново придбати», «прочитати – краще українською мовою» – Ольга Ворончихіна. Разом із своїм чоловіком письменниця прибрала ділянку пляжу.

Що кажуть експерти?

Сміття, яке щодня виробляє людство, перетворилося на глобальну проблему, яка загрожує усьому живому на планеті Земля, зокрема, і самим людям. За даними Світового банку, щодня люди виробляють понад 2 мільярди тонн сміття – приблизно по 800 грамів на одного землянина, – а через три десятиліття кількість продукованого сміття може зрости до 3,5 мільярда тонн.

Учені кажуть, що пластик заполонив усю планету, і навіть у Швейцарії, яка переробляє 100% пластикового сміття, мікрочастинки пластику знаходять на схилах Альп і у ґрунті.

«Що ж тоді казати про інші країни світу?!» – ставлять риторичне запитання науковці.

Організація Об’єднаних Націй неодноразово закликала жителів узбереж морів, зокрема, Середземного, чистити від сміття пляжі, бо змитий у моря пластик загрожує екології усієї планети.

Експерти ООН застерігають, що пластик і поліетилен, зокрема, поліетиленові торбинки, можуть залишатися в морі до 150 років, завдаючи непоправної шкоди морським жителям.

Попри це, питання заборони виробництва пластику досі залишається відкритим.

Забруднена вода, ґрунти і повітря щодня погіршують загальні показники здоров’я людства. Найбільше потерпають діти.

Щоб зменшити шкоду – сміття треба сортувати і переробляти, а щоб взагалі вирішити проблему – людство має продукувати лише те, що переробляється і швидко розкладається у природі, кажуть захисники довкілля.

  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG