Доступність посилання

ТОП новини
21 Серпень 2019, Київ 20:45

Експериментальне будівництво?


Те, що в Україні вже є будівлі, помітно вищі за 100 метрів, пояснюється експериментальним будівництвом, каже заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

«Зараз скасовуємо таке поняття, як експериментальне будівництво, і хочемо регламентувати і чітко прописати, що можливо робити. Зараз ми говоримо тільки про громадські будівлі. Можливо, згідно з генеральним планом, детальним планом території, там, де ми провели таку блакитну лінію, де дозволяється будувати високі будівлі, це можливо робити», – припускає він.

У контексті підвищення висотності громадських будівель Парцхаладзе згадує про плани винести офіси державних органів у столиці за межі історичного центру. Заступник міністра стверджує: практика зводити висотні будівлі поза межами історичних районів міста поширена в Європі, і в Києві теж розглядають подібну ініціативу.

«Я безпосередньо брав участь у цьому обговоренні, і є така ідея: зробити місто Kyiv City, де побудувати офісні центри, і майже всі офіси перенести туди, і адмінбудівлі також, всі міністерства. Це було б гарно, і тоді ми би повністю розвантажили місто, не було б проблем із заторами, навантаженням міста», – каже Парцхаладзе.

Зміна ДБН навряд чи радикально вплине на вигляд українських міст найближчим часом, вважає урбаніст, співкоординатор громадської організації «Рада з урбаністики Києва» Григорій Мельничук. Він вказує на те, що будівель, вищих за сто метрів, в Україні небагато.

Коментуючи пропозиції уряду щодо винесення адміністративних будівель за межі міста, Мельничук зауважує, що в Європі такий підхід застосовувався раніше.

«Наразі більш поширеною є так звана мікс-забудова, тобто змішані функції житлової і ділової частин. Можливо, в Києві з’явиться якийсь великий майданчик для нової забудови, наприклад, в районі Видубичів, промзона Теличка на березі Дніпра є досить привабливою для такої забудови, але навряд чи це буде суто бізнес-район. Скоріш за все, це поєднання житла і ділової частини», – припускає він.

Зростання висотності будівель, каже урбаніст, передусім означає збільшення щільності населення, а отже, вимагатиме якіснішого швидкісного громадського транспорту: метро, трамваїв, міської електрички. Тому, підсумовує він, появи висотних будівель більш доречна там, де наявні такі транспортні лінії.

XS
SM
MD
LG