Доступність посилання

ТОП новини

Ветеран АТО: «Нині, після серйозного поранення, «рубаюся» з корупцією»


П'ятий президент України Петро Порошенко під час відвідання тренувального табору, де тоді тренувалася збірна, яка готувалася до участі в Іграх Нескорених 2018 в австралійському Сіднеї. Київ, 14 жовтня 2018 року
П'ятий президент України Петро Порошенко під час відвідання тренувального табору, де тоді тренувалася збірна, яка готувалася до участі в Іграх Нескорених 2018 в австралійському Сіднеї. Київ, 14 жовтня 2018 року

Ігор Безкаравайний не зараховує себе до військових, попри те, що потрапив до лав Збройних сил України 2014 року, коли там відчувався гострий брак кадрів. Служив у 93-й механізованій бригаді «Холодний Яр», виконував бойові завдання у 2014–2015 році у Донецькій області до поранення. Цього року Безкаравайний увійшов до складу збірної України, що братиме участь у міжнародних змаганнях для ветеранів. Щоправда, через коронавірус​ ​«Ігри нескорених» перенесли на 2021 рік.

Я робив в армії те, що вмів і намагався робити це якісно: служив механіком-водієм й опановував техніку по ходу справи. Власне, такими, як я, «затикали» «дірки» на нашому військовому «тонучому кораблі», а ми з цим, у свою чергу, свідомо погоджувались.

Нині багато моїх побратимів стали військовими і служать у ЗСУ

Нині багато моїх побратимів стали військовими і служать у ЗСУ, я ж після серйозного поранення (вів колону, дорога була замінована, підірвався на БМП, на жаль, ногу лікарі не врятували) обрав інший шлях і «рубаюся» з «драконами» внутрішніми, з корупцією.

–​ Ви мали серйозне поранення, тим не менше, зайнялися спортом…

– Реабілітації як такої у мене не було: через півроку після поранення мені запропонували, разом з іншими хлопцями, ходити у тренажерний зал. Мені сподобалось, хоча до війни я спортом не займався. Після поранення ж спорт став необхідністю: для того, аби нормально почуватись у фізичному та психічному сенсі, організм вимагає навантажень.

–​ То для чого вам потрібен спорт?

– У фізичному плані спорт потрібен для компенсації тих ушкоджень, що маю, та для того, аби «спускати» у психічному плані негативну енергію, бо ж участь у воєнних діях залишає свій відбиток.

Мій досвід і досвід моїх побратимів доводить, що спорт є необхідною річчю, так само і фахівці вважають. Тим більше, що не варто лежати на дивані, страждати, треба повертатись до нормального життя, «впрягатись» у роботу, і це різними способами можна робити, включаючи спортивний.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG