Доступність посилання

ТОП новини

Як передається коронавірус і що вважається близьким контактом з інфікованим?


Як саме новий коронавірус передається від однієї людини до іншої, що можна вважати тісним контактом з інфікованим та коли заражену людину можна вважати здоровою? Відповіді на ці запитання містить довідка від італійського Міністерства охорони здоров’я.

1. Як новий коронавірус передається від людини до людини?

Новий коронавірус – це респіраторний вірус, який переважно поширюється при тісному контакті з хворою людиною. Здебільшого через:

  • слину, кашель, чхання зараженої людини;
  • прямий контакт із інфікованим;
  • торкання рота, носа чи очей забрудненими (ще не вимитими) руками після контакту з хворою людиною або контакту з поверхнею, зараженою інфікованою людиною;

У рідкісних випадках зараження може статися через фекальне забруднення. Тому важливо, щоб хворі люди дотримувались гігієнічних заходів, наприклад, чхали та кашляли у тканину або у лікоть.

2. Що саме означає тісний контакт із зараженою людиною?

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) визначає тісний контакт так:

  • перебування віч-на-віч із зараженою людиною на відстані менше від 2 метрів довше ніж 15 хвилин;
  • перебування у закритому приміщенні (наприклад, кімната для нарад) із зараженою людиною на відстані менше від 2 метрів щонайменше 15 хвилин;
  • життя з інфікованою людиною в одному домі;
  • прямий фізичний контакт із зараженою людиною (наприклад, рукостискання);
  • прямий контакт із виділеннями інфікованої людини (наприклад, дотик голими руками до використаних хворою людиною носових хусток).

3. Скільки часу новий коронавірус виживає на поверхні?

Попередня інформація свідчить про те, що вірус може виживати на поверхнях кілька годин.

Застосування простих дезінфікуючих засобів вбиває вірус і підриває його здатність заражати людей. Наприклад, дезінфікуючі засоби, що містять 75% спирту (етанол) або мають 0,5% хлору. Не забувайте завжди дезінфікувати предмети, якими ви часто користуєтесь (наприклад, ваш мобільний телефон) тканиною, змоченою продуктами на основі спирту або хлорним вапном, якщо інше не передбачено виробником.

(Деякі дослідження вказують на те, що коронавірус може виживати на деяких поверхнях, таких як залізо або пластик, до 72 годин).

4. Чи може заражена людина, у якої відсутні симптоми, передавати коронавірус іншій людині?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, основний шлях передачі вірусу відбувається через тісний контакт з людьми, які мають симптоми. Однак вважається, що в рідкісних випадках люди, які перебувають на ранніх стадіях захворювання і які не мають або мають дуже легкі симптоми, також можуть передавати вірус.

5. Коли заражену людину можна вважати здоровою?

Заражену особу вважають вилікованою, коли два послідовні тести на коронавірус є негативними.

6. Чи може нова коронавірусна інфекція передаватися через їжу?

Зазвичай респіраторні захворювання не передаються разом з їжею. Однак з їжею завжди слід поводитися відповідно до належної гігієнічної практики. Наразі експерти продовжують вивчати шляхи передачі вірусу.

7. Чи необхідно прибирати вулиці дезінфікуючими засобами?

Немає жодних доказів того, що вулиці та дороги відіграють роль у передачі вірусу або що очищення дезінфікуючими засобами є необхідним. Рекомендується прибирання вулиць звичайними милами / мийними засобами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG