Доступність посилання

ТОП новини

Єпископ Святослав Шевчук приступить до обов’язків глави УГКЦ 27 березня


Єпископ Святослав Шевчук
Єпископ Святослав Шевчук

Львів – Главою Української греко-католицької церкви став 41-річний єпископ Святослав Шевчук. Ватикан у п’ятницю затвердив рішення синоду єпископів УГКЦ. У неділю, 27 березня, в Києві відбудеться введення на престол новообраного Верховного архиєпископа Києво-Галицького за участю 60 єпископів. Святослав Шевчук – наймолодший греко-католицький владика.

Єпископа Святослава Шевчука релігійні експерти не називали серед претендентів на главу Церкви. Однак висловлювали припущення, що у разі непорозуміння між єпископами щодо одного кандидата може бути цілком несподіваний вибір.

За словами релігієзнавця Андрія Юраша, єпископ Святослав Шевчук є багатообіцяючим керівником УГКЦ, оскільки має добру богословську освіту, відповідатиме на виклики сьогодення.

Верховний архиєпископ УГКЦ походить із учительської родини

Як і попередники, новий глава УГКЦ походить із Галичини, народився у Стрию в учительській родині.

У 21 рік він вступив на навчання у Центр філософсько-богословських студій в Аргентині. У 24 роки закінчив духовну семінарію у Львові. У тому ж віці отримав ієрейські свячення в неодруженому стані від Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського і вступив у Папський університет святого Томи Аквінського, де блискуче здобув докторат у галузі богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції. Протягом семи років працював віце-ректором Львівської духовної семінарії, особистим секретарем Блаженнішого Любомира Гузара, був керівником Патріаршої курії у Львові, а в 2007 році очолив духовну семінарію. Через два роки став єпископом УГКЦ і був скерований на духовне служіння до вірних УГКЦ в Аргентині.

Новообраному главі Церкви буде нелегко

Церква з вибором нового глави й надалі намагатиметься отримати патріарший статус, працюватиме задля об’єднання українських церков, зазначив владика Ігор Возняк. «Бажаємо, щоб новий глава робив кроки до з’єднання так роз’єднаних українських церков», – зауважив він.

Новому главі УГКЦ буде нелегко, як і усім його попередникам, вважає релігієзнавець Оксана Гайова. «Коли ти приймаєш на себе обов’язок очолити Церкву, то відповідаєш перед Богом та людьми за дуже важливу справу, – каже вона. – Це не просто вибір особи, бажання єпископів вибрати ту чи іншу людину».

Українська греко-католицька церква налічує понад 5,5 мільйонів вірних.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG