Доступність посилання

ТОП новини

Греко-католики в очікуванні нового Верховного архиєпископа


Українська греко-католицька церква легально відновила діяльність в Україні після кількасоттисячної демонстрації у Львові 17 вересня 1989 року

Львів – На цю неділю запланована інтронізація нового глави Української греко-католицької церкви, але кандидатуру Папа Римський поки не затвердив. За неофіційною інформацією, наступником кардинала Любомира Гузара виборчий синод обрав єпископа Святослава Шевчука. І сьогодні його ім’я можуть оголосити у Ватикані.

Це несподіваний вибір. Наймолодшого учасника синоду єпископів владику Святослава Шевчука (у травні йому виповниться 41) релігієзнавці серед кандидатів не називали. Хоча дехто прогнозував, що вибір може бути дуже неочікуваний, оскільки було багато претендентів.

Єпископ Святослав народився на Львівщині. Навчався у Центрі філософсько-богословських студій в Аргентині, у Львівській духовній семінарії, у Папському університеті святого Томи Аквінського і здобув докторат. Він добрий богослов.

Протягом кількох років владика був віце-ректором Львівської духовної семінарії, особистим секретарем блаженнішого Любомира Гузара, очолював Львівську духовну семінарію. А донедавна єпископ Шевчук працював апостольським адміністратором в Аргентині.

Наразі інформація про обрання владики Святослава Шевчука главою Церкви ще не підтверджена офіційно Церквою, але чимало джерел назвали Радіо Свобода саме ім’я єпископа Святослава.

У перші три дні виборчого синоду жоден із кандидатів, як зазначив Радіо Свобода прес-секретар отець Ігор Яців, не набрав дві третини голосів. За неофіційними повідомленнями, у четвер обрано Верховного архиєпископа більшістю голосів. Так само 10 років тому вибрали главою Церкви Любомира Гузара. Він на один голос переміг єпископа Михайла Гринчишина.

Виборчий синод був нелегким

Виборчий синод відбувається цілком дискретно. Новообраний глава Церкви надіслав лист до Ватикану для затвердження виборів. І лише після підтвердження апостольської столиці повідомляється нове ім’я Верховного архиєпископа і завершується синод єпископів.

Ватикан може і не затвердити кандидатуру, запропоновану єпископами. Тоді сьогодні владики знову стануть до голосування. З власних джерел Радіо Свобода відомо, що між владиками УГКЦ була велика дискусія довкола претендентів на главу Церкви.

Віряни очікують, що Верховний архиєпископ продовжить справу попередника, що УГКЦ служитиме об’єднанню Церков. Чимало дискусій велось про те, що новий глава має бути людиною високодухою, зі стратегічним мисленням, жертовним у служінні Богові, моральним авторитетом у суспільстві.

Також важливо сьогодні посилити Львівську архиєпархію. Адже переважна більшість греко-католиків мешкає у Західній Україні, і всередині церкви існує чимало проблем.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG