Доступність посилання

ТОП новини
17 квітня 2021, Київ 11:56

Лівійські повстанці продовжують наступ за підтримки міжнародних ударів


Повстанці у Лівії продовжували в неділю свій наступ на захід, на території, з яких під тиском міжнародних повітряних ударів, санкціонованих Радою безпеки ООН, відступають сили, лояльні до лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі.

За повідомленнями, в неділю бійці повстанців увійшли в місто Рас-Лануф, відоме своїм портом і великим нафтовим терміналом, після того, як у суботу вони зайняли міста Адждабію, а також Бреґу зі ще одним нафтовим терміналом.

Тим часом міністр оборони США Роберт Ґейтс відкинув заяви влади Муаммара аль-Каддафі про загибель великого числа цивільного населення внаслідок повітряних ударів міжнародних сил. Він звинуватив лівійський режим у тому, що на місця цих ударів підкидають тіла вбитих самим режимом його супротивників. За словами Ґейтса, ударів не завдають по цивільних об’єктах, і розвідка союзників не підтверджує заяви, ніби в цих ударах гинуть мирні мешканці.

У суботу речник уряду Каддафі виступив із черговою заявою про те, що внаслідок коаліційних ударів гинули не тільки лівійські військові, але й цивільне населення.

Водночас Папа Римський Бенедикт XVI закликав у неділю припинити використання зброї в Лівії. За його словами, його заклик спрямований також і до «міжнародних організацій».

Повітряних ударів у Лівії завдають військові групи країн світу, які створили коаліцію для запровадження резолюції Ради безпеки ООН, що передбачає заходи на захист цивільного населення від бойових дій у Лівії, зокрема, створення зони заборони польотів для лівійської військової авіації.
XS
SM
MD
LG