Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Японії: іншого виходу, крім заливання реакторів водою, немає


Японський уряд заявляє, що не має іншого виходу, окрім як продовжувати заливати воду в реактори пошкодженої АЕС «Фукусіма-1», щоб спробувати поліпшити ситуацію.

Генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано наголосив, що така практика «неуникненна» для того, щоб не допустити подальшого перегрівання паливних стрижнів, незважаючи на побоювання, що це може викликати великі викиди радіації.

За словами Едано, виявлення радіоактивного плутонію в ґрунті поруч з аварійним об’єктом є доказом того, що паливні стрижні вже «трохи сплавилися».

В Агентстві з ядерної і промислової безпеки Японії повідомили, що намагаються не допустити витік радіоактивної води за межі АЕС.

Раніше сьогодні японський прем’єр Наото Кан заявив, що уряд Японії все ще перебуває «в стані максимальної готовності» у зв’язку з кризою на АЕС «Фукусіма-1». Він додав, що ситуація на станції «продовжує бути непередбачуваною».

На АЕС «Фукусіма-1» тривають зусилля для відновлення системи охолодження, але витік радіоактивних речовин ще не припинено повністю. У понеділок влада заявила про виявлення плутонію в ґрунті поруч з аварійним об’єктом на території АЕС.

«Фукусіма-1» зазнала значних пошкоджень внаслідок цунамі після землетрусу 11 березня.

Внаслідок стихійного лиха в Японії загинули щонайменше 11 тисяч людей, тисячі інших зникли безвісти.
XS
SM
MD
LG