Доступність посилання

ТОП новини

У справах Лівії створена міжнародна контактна група


Учасники міжнародної конференції щодо майбутнього Лівії, яка відбулася в вівторок у Лондоні, домовилися створити контактну групу, яка б керувала міжнародними зусиллями на стабілізацію становища в цій країні і притягненням лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі до відповідальності за його дії.

Як повідомив після конференції міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Гейґ, головувати в новоствореній Контактній групі щодо Лівії буде арабська держава Катар, і в ній ця група має провести своє перше засідання «якнайшвидше».

За словами міністра, учасники конференції підтвердили свою рішучість повністю і швидко втілити резолюції Ради безпеки ООН щодо Лівії і продовжити задля цього втілення свої воєнні акції.

Учасники також погодилися, що Каддафі та його режим «повністю втратили легітимність і мають бути притягнені до відповідальності за свої дії», додав Гейґ.

А державний секретар США Гілларі Клінтон повідомила після закінчення конференції, що її учасники обговорювали й інші, небойові способи допомоги лівійській опозиції, зокрема, те, як міжнародна спільнота може надати фінансову допомогу опозиційній Тимчасовій національній раді.

Раніше, на самій конференції, Клінтон заявила, що міжнародна воєнна операція в Лівії триватиме доти, доки Каддафі не буде виконувати умови резолюції Ради безпеки ООН і не відмовиться від застосування сили проти цивільного населення. Вона також вкотре повторила позицію США, що Каддафі «має піти».

У конференції взяли участь понад 40 країн і міжнародних організацій.

Тим часом у Лівії війська, лояльні до Каддафі, за повідомленнями, відбили в вівторок сили повстанців, які з контрольованих ними східних частин країни останніми днями просунулися далеко на захід і намагалися здійснити наступ на місто Сирт, батьківщину Каддафі. Під контрнаступом урядових військ із танками і ракетними установками повстанці мусили відступити від міста Навфалія, що за 150 кілометрів від Сирта й до якого вони дійшли, назад на схід до міста Бін-Джавад.

Також повідомляють, що в вівторок усе тривали бої за місто Місрата на заході Лівії, частину якого утримують повстанці в оточенні урядових сил.
XS
SM
MD
LG