Доступність посилання

ТОП новини

Питання продажу землі іноземцям треба виносити на референдум – регіонал


Питання про дозвіл продавати українські землі сільськогосподарського призначення іноземним громадянам потрібно виносити на референдум. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив народний депутат від Партії регіонів, член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Смітюх.

«Якщо ми говоримо про ринок землі, то потрібно знати, що якщо це право в нас змінити, а саме змінити в частині статті 13 Конституції, яка говорить, що земля є виключним правом громадян України, українського народу. То якщо це право хтось хоче змінити або продати, то треба спитати в українського народу. І шлях один – тільки референдум», – заявив Смітюх.

Напередодні перший заступник голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявила, що в рамках земельної реформи в Україні з 2012 року планується дозволити продаж землі сільськогосподарського призначення іноземним громадянам.

«З 1 січня 2012 року ринок сільськогосподарських земель повинен бути відкритий. Не лише для громадян України, але й для іноземних громадян, які захочуть працювати в цій важливій сфері», – сказала заступник голови Адміністрації.

Закон про ринок землі Верховна Рада України планує ухвалити в першому кварталі 2011 року.

2 березня парламент відмовився продовжити до 1 січня 2015 року мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який в Україні діє до 2012-го.
XS
SM
MD
LG