Доступність посилання

ТОП новини

Японська влада: забруднення морської води не зашкодить населенню


Японське агентство з ядерної і промислової безпеки сьогодні заявило, що вміст радіоактивного йоду в морській воді біля першого реактора атомної електростанції «Фукусіма-1» більш як у 3300 разів перевищує норму.

Водночас заступник генерального директора агенції Хідехіко Нісіяма зауважив, що значної шкоди від цього для місцевих жителів не буде, оскільки вони евакуйовані, а риболовецької активності в регіоні немає.

«Люди не п’ють морську воду, а під дією течій радіоактивні речовини швидко розсіються. Крім того, період піврозпаду йоду-131 становить всього вісім днів, тому навіть якщо в морепродуктах буде виявлена його висока концентрація, до моменту їхнього вживання людиною рівень радіоактивності значно зменшиться», – заявив представник агентства з ядерної і промислової безпеки Японії.

Прем’єр країни Наото Кан раніше заявляв, що його уряд залишається «в стані максимальної готовності» у зв’язку з кризою на АЕС «Фукусіма-1». За його словами, ситуація на станції «продовжує бути непередбачуваною».

Японська опозиція критикує уряд країни за те, що він не вдається до розширення зони відселення навколо пошкодженої АЕС.

Виступаючи напередодні в парламенті, прем’єр Японії сказав, що такий крок змусив би залишити свої домівки 130 тисяч осіб на додачу до 70 тисяч людей, які вже стали вимушеними переселенцями.

Також японський уряд заявив, що поки не існує іншого вибору, ніж продовжувати лити морську воду в пошкоджені реактори АЕС для охолодження палива.
XS
SM
MD
LG