Доступність посилання

ТОП новини

СКУ ініціює відзначення на державному рівні 120-річчя Коновальця


Спільний комітет організацій українських націоналістів, бандерівців і мельниківців, звернувся до Президента України з проханням на загальнодержавному рівні відзначити 120-у річницю від дня народження Євгена Коновальця. Чи буде так – залежить від Президента. Про це заявив під час перебування в Івано-Франківську генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів.

За його словами, ще недостатньою є просвітницька праця щодо донесення правди про Бандеру чи Коновальця. «Треба говорити про Коновальця як людину, яка сказала: «бути учасником чогось, творити історію, або бути її жертвою», – зазначив Стефан Романів.

За його словами, чим більше людей зі Сходу їздитимуть на Захід і навпаки, чим більше спілкуватимуться, тим менше буде поділу України на дві частини. При цьому Стефан Романів наголосив, що така просвітницька праця повинна бути системною, «не товкти, не когось надто переконувати, а дати молоді можливість пізнати таких людей, як Степан Бандера чи Євген Коновалець».

«Наші політики дуже добре вміють це робити – нас ділити на Схід і Захід. Я бував в Донецьку, в Харкові, там є люди, які не мусять бути супернаціоналістами, але вони є українці», – заявив генсекретар Світового конгресу українців.

Євген Коновалець – полковник Армії УНР, командант Української Військової Організації, голова Проводу Українських Націоналістів з 1927 року. Народився на Львівщині 14 червня 1891 року. Загинув у Роттердамі в результаті спецоперації НКВС.
XS
SM
MD
LG