Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Ізраїлю: зниклий в Україні палестинець – член «Хамасу»


Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив у середу, що палестинець Дірар Абу-Сісі, який зник в Україні і знайшовся в ізраїльській в’язниці, – член радикального войовничого палестинського угруповання «Хамас», яке контролює Смугу Гази.

Не вдаючись у подробиці, Нетаньягу заявив лише, що Абу-Сісі перебуває під вартою в Ізраїлі «законно» і «надав цінну інформацію», повідомило агентство Associated Press.

Ізраїльський прем’єр відповідав на запитання користувачів інтернету з різних країн, виступаючи на відеосервісі YouTube у прямому відеоефірі.

Раніше в середу агентство Reuters навело дані неназваних власних джерел у Смузі Гази, які заявляють, що Дірар Абу-Сісі не є симпатиком «Хамасу».

А його адвокат Смадар Бен-Натан, виступаючи в середу на Радіо Армії Ізраїлю, заперечила інше твердження про свого підзахисного, ніби він може щось знати про ізраїльського військовика Ґілада Шаліта, якого «Хамас» викрав 4 з половиною роки тому й досі утримує в невідомому місці. Таку версію висунуло в вівторок німецьке видання Der Spiegel. За словами адвоката, у судових діях над Абу-Сісі про справу Шаліта зовсім не йдеться.

Дірар Абу-Сісі, технічний директор єдиної в Смузі Гази електростанції, зник в Україні в лютому, коли він прибув туди з дружиною-українкою, щоб оформити документи на постійне мешкання в Україні. Пізніше стало відомо, що вже наступного дня він був в одній із в’язниць в Ізраїлі.

Причини й обставини його викрадення досі достеменно не відомі. Звинувачень йому наразі не висували.
XS
SM
MD
LG