Доступність посилання

ТОП новини

Пукача обвинувачують в умисному вбивстві – ГПУ


Генеральна прокуратура передала в Печерський районний суд Києва кримінальну справу за обвинуваченням колишнього керівника департаменту зовнішньої розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача в навмисному вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

За даними відомства, ГПУ затвердило обвинувальний висновок у кримінальній справі за обвинуваченням Пукача 31 березня. Його звинувачують у скоєнні злочинів, передбачених частиною 2 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень), частиною 3 статті 364 (зловживання влади або службовим становищем) Кримінального кодексу, частини 3 статті 166 (перевищення влади або посадових повноважень) і пунктів «в», «і» статті 93 (навмисне вбивство при обтяжуючих обставинах) Кримінального кодексу 1960 року.

Досудовим слідством установлено, що обвинувачений, будучи службовою особою, на виконання наказів та вказівок міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальна справа щодо яких розслідується в окремому провадженні, у травні-вересні 2000 року перевищив владу і свої службові повноваження щодо громадського діяча Олексія Подольського та журналіста Георгія Гонгадзе і 17 вересня 2000 року умисно вчинив убивство останнього.

Крім цього, у липні 2003 року Пукач, зловживаючи своїм службовим становищем, дав протиправну вказівку підлеглим працівникам міліції знищити офіційні документи, у тому числі щодо незаконного зовнішнього спостереження за Гонгадзе, чим перешкоджав органам досудового слідства в розкритті зазначеного вбивства. Справа направлена до Печерського райсуду для розгляду по суті.

Також Генпрокуратура направила до суду постанову про закриття кримінальної справи в суді проти померлого Юрія Кравченка.

Раніше ГПУ зняла з Пукача обвинувачення у замовленому вбивстві Гонгадзе.
XS
SM
MD
LG