Доступність посилання

ТОП новини

У столиці України відбувся «Марш захисників Києва»


У Києві з ініціативи громадських організацій та пересічних киян сьогодні відбувся марш на захист соціального та культурного простру столиці України.

Серед організаторів акції, яка зібрала сотні киян, – громадські ініціативи «Збережи старий Київ», «Я – киянин», «Ні – градомору!», «Екологічний Світ», Бюро незалежних журналістських розслідувань «Свідомо», творче об’єднання «Остання барикада» та інші.

Учасники маршу пройшли від місця історичної пам’ятки Золотих воріт до Європейської площі через скандальне будівництво на розі вулиць Пушкінської та Богдана Хмельницького.

На Хрещатику біля будівлі Київської міської держадміністрації учасники маршу оприлюднили свої вимоги, серед яких: мораторій на забудову історичної частини міста; відновлення зелених зон у місті, які знищені унаслідок забудови; зміна законодавства з метою посилення санкцій проти замовників незаконних вирубок парків (скверів) у Києві. Також вони вимагають ввести мораторій на виселення або приватизацію музеїв, бібліотек та книгарень, і забезпечити усі громадські місця міста достатньою кількістю сміттєвих урн та баків для роздільного збору сміття.

«Серед наших вимог є і такі, які стосуються не лише Києва. Ми вимагаємо припинити грабування мешканців міст і сіл України через нові тарифи, підвищення цін на транспорт та опалення, через незаконний розподіл політиками, олігархами і чиновниками майна, яке належить громадам», – наголосив один із організаторів акції, незалежний київський журналіст Єгор Соболєв.

А координатор ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко заявив: «Нинішній марш – марш нескорених киян – засвідчив: громада, позбавлена унаслідок змін до чинного законодавства права контролювати дії влади, не здається. Ми вимагаємо поновити права киян!».

Марш захисту Києва закінчився концертом за участю міських музикантів і співаків.
XS
SM
MD
LG