Доступність посилання

ТОП новини

Держава фінансує виконання «чорнобильського закону» лише на 12-14%


На сьогоднішній день держава забезпечує виконання закону про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, лише на 12-14 відсотків від потреби. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив Анатолій Лігун, голова чернігівської обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль».

За його словами, щороку чорнобильські соціальні програми «або знижуються, або залишаються на тому ж рівні».

«Сьогодні мінімальна пенсія ліквідаторів – це всього 1200, у декого 1400 гривень… На цей рік було передбачено 7,7 мільйона на медичне забезпечення для чорнобильців за програмою комплексне медико-санітарне забезпечення, тобто стаціонарне лікування. Проте до цього часу спеціалізовані медичні заклади ще не отримали жодної копійки. Чорнобильці змушені викуповувати медикаменти, шприци, системи за свої мізерні пенсії. Кожного першого числа кожного місяця чорнобильці з ночі займають в аптеці чергу, щоб наступного ранку отримати за пільговими рецептами ліки. Це гірше, ніж було після війни!», – наголосив голова чернігівської обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль».

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, за результатами щорічної диспансеризації на обліку в Державному реєстрі України перебуває понад 2,3 мільйона людей, серед них – 315, 5 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Частка визнаних здоровими серед ліквідаторів за чотири останні роки зменшилась на 2% і становить лише 4,37%.
XS
SM
MD
LG