Доступність посилання

ТОП новини
20 січня 2020, Київ 19:50

ЗМІ: Японія скидає в океан радіоактивну воду


За даними ЗМІ, Японія почала скидати в океан близько 11 тисяч тонн радіоактивної води з низьким рівнем забруднення з АЕС «Фукусіма-1», щоб звільнити простір для більш радіоактивних відходів.

Речник ядерної агенції країни заявив агенції AFP, що за нормальних обставин воду обробляють, щоб знизити рівень забруднення, перед тим, як скидати її в океан.

Водночас речник уряду Юкіо Едано сьогодні повідомив, що влада «не має вибору, окрім як спускати воду, забруднену радіоактивними викидами, в океан» одразу.

АЕС «Фукусіма-1» була пошкоджена внаслідок цунамі після землетрусу три тижні тому. Японська влада заявила, що на усунення витоку радіації в повітря, ґрунт і море можуть знадобитися «місяці».

За офіційними даними, в Японії від стихійного лиха 11 березня загинули вже понад 12 тисяч людей, ще більше ніж 15,5 тисячі вважають зниклими безвісти.

Міжнародна агенція з атомної енергії тим часом заявила, що через кризу на японській АЕС «Фукусіма-1» у світі потрібно підняти рівень ядерної безпеки.

Голова МАГАТЕ Юкія Амано сьогодні застеріг, що міжнародна спільнота не може сприймати «бізнес як звичайний напрямок», коли йдеться про ядерну безпеку.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG