Доступність посилання

ТОП новини

США: президент Обама прагне переобрання


Барак Обама

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама офіційно розпочав кампанію за обрання на другий чотирирічний термін у Білому домі. Хоча до виборів залишається ще добрі 19 місяців, президент вирішив не гаяти часу і почав збирати кошти на тривалу і, як передрікають, запеклу боротьбу.

У зверненні, вміщеному на особистому веб-сайті Барака Обами, мовиться, що він «розраховує на прихильників, таких як ви». «Долучайтесь до нас у боротьбі за кращу, більш процвітаючу Америку. Ми свідомі того, що народна підтримка буде важливішою, ніж будь-коли», ˜– заявив Обама.

В електронному посланні, скерованому тринадцяти мільйонам прихильників Демократичної партії, Обама пише, зокрема: «У той час, як моя адміністрація і люди по всій країні б’ються, щоб захистити прогрес, досягнутий нами, нам також треба почати мобілізуватися, готуючись до 2012 року, задовго перед тим, як мені особисто треба буде почати активну кампанію».

У телевізійному оголошенні, поширюваному агітаційним штабом Обами, хатня господиня з Колорадо каже: «Тоді він був молодим сенатором і ніхто не вірив, що в нього є шанси, а нині він президент».

Демократ з Північної Кароліни додає: «Я не в усьому погоджуюся з Обамою, але я поважаю його і вірю йому».

Президентська кампанія починається у важкий для Америки час. Країна надто повільно, на думку оглядачів, долає економічну кризу. Рівень безробіття залишається високим – 8,8 відсотка. У Конгресі точиться боротьба навколо досі не затвердженого бюджету на поточний рік. Америка веде одночасно три війни – в Іраку, Афганістані й Лівії. Рівень популярності президента, за даними останніх опитувань громадської думки, доволі низький – 42 відсотки.

Республіканська партія налаштовується на боротьбу

Національний комітет Республіканської партії поширив власне телеоголошення, у якому чорношкіра жінка, стоячи перед Капітолійським пагорбом, де засідає Конгрес, каже: «Я – ваш середній клас Америки, і я мушу заявити: я втомилася. Я втомилася захищати вас, вашу адміністрацію, і я втомилася очікувати змін, що за них я голосувала».

В іншому оголошенні республіканців Тім Павленті, колишній губернатор Міннесоти і потенційний президентський кандидат, проникливо дивлячись з телеекрана, стверджує: «Для того, щоб Америка пішла у новому напрямку, потрібен новий президент».

Між тим, як повідомляють, вже тепер Обама зібрав рекордну суму для ведення своєї кампанії – один мільярд доларів.

Для порівняння: за всю передвиборчу кампанію 2008 року він витратив 750 мільйонів доларів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG