Доступність посилання

ТОП новини

Доповідач ПАРЄ стурбована згортанням демократії в Україні


Доповідач Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо України Маріетта де Пурбе-Лундін висловила занепокоєння згортанням демократії в Україні.

Про це вона сказала сьогодні під час зустрічі з лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко, повідомляє УНІАН.

За словами Маріетти де Пурбе-Лундін, особливу стурбованість у ПАРЄ викликає те, як були ухвалені зміни до Конституції, якість судової реформи, яку схвалили з великим поспіхом, не очікуючи та не зважаючи на висновки Венеціанської комісії, а також проведення місцевих виборів, які визнані такими, що не відповідають європейським стандартам.

У цьому зв‘язку доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ закликала владу України дотриматись своїх обіцянок щодо реформування судової системи та виборчого законодавства у відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії та ПАРЄ.

«Наприкінці минулого року в резолюції ПАРЄ по Україні ми вже висловлювали своє занепокоєння щодо згортання демократії в Україні. На жаль, ситуація не покращилася», – констатувала вона.
Під час зустрічі йшлося також про інші аспекти моніторингу ПАРЄ щодо України.

Юлія Тимошенко висловила переконання, що повернення України до демократичного шляху розвитку залежить від спільних зусиль української опозиції, громадянського суспільства та міжнародної спільноти.
XS
SM
MD
LG