Доступність посилання

ТОП новини

Суд переніс слухання «справи Макаренка та Діденка»


Печерський районний суд Києва переніс попередні слухання справи за обвинуваченням колишнього голови Державної митної служби України Анатолія Макаренка та колишнього першого заступника голови правління «Нафтогазу України» Ігоря Діденка на 14 квітня через те, що обвинувачуваних не доставили на судове засідання.

На попереднє засідання в четвер Макаренка, Діденка та заступника начальника Енергетичної регіональної митниці Тараса Шепітька не доставили. У справі проходять шість обвинувачуваних, троє з них – колишні й нинішні співробітники Держмитниці та «Нафтогазу» – перебувають на підписці про невиїзд.

У зв’язку з цим захист обвинувачуваних (загалом у справі 10 захисників у шістьох обвинувачуваних) попросив суд відкласти попередні слухання для того, щоб забезпечити право Макаренка та Діденка бути присутніми на засіданні й заявляти клопотання.

Адвокат Макаренка Юрій Сухов повідомив, що від його підзахисного надходило письмове клопотання про те, що він хоче бути присутнім на засіданні суду.

Зі свого боку, адвокат Діденка Юрій Григоренко також наголосив на неможливості слухання справи без присутності свого підзахисного. Інші адвокати Макаренка та Діденка підтримали думку своїх колег, і суд ухвалив рішення відкласти попереднє слухання справи до 14 квітня з доставкою Діденка, Макаренка та Шепітька на засідання, яке розпочнеться о 14:30.

Стокгольмський арбітраж 8 червня 2010 року зобов’язав НАК «Нафтогаз України» повернути «РосУкрЕнерго» 11 мільярдів кубів газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі розміром 1,1 мільярда кубів газу.

Служба безпеки України завершила досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням посадових осіб «Нафтогазу України» та Державної митної служби в розтраті природного газу, що належить компанії «РосУкрЕнерго», та його незаконному розмитненні в лютому-березні 2009 року.

За даними СБУ, під час слідства зібрали достатньо доказів, що підтверджують провину обвинувачуваних в інкримінованих їм злочинах. У цій справі заарештували Діденка, Макаренка та заступника начальника Енергетичної регіональної митниці Шепітька.
XS
SM
MD
LG