Доступність посилання

ТОП новини

Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, попри протести опозиції


Верховна Рада дозволила слідчим і прокурорам звертатися в суди із проханням визначити термін, протягом якого обвинувачуваний і його захисник повинні ознайомитися з усіма матеріалами кримінальної справи, у випадку затягування з ознайомленням.

За ухвалення в цілому відповідного законопроекту проголосували 263 депутати при мінімально необхідних 226.

Комітет із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності визначив доповідачем з законопроекту свого голову Віктора Швеця (фракція «БЮТ-Батьківщина»). Водночас він заявив, що цей законопроект має винятково політичний характер, і відмовився доповідати за документом.

Під час розгляду законопроекту Верховна Рада відхилила всі поправки до нього, які внесли депутати з опозиції й урахував комітет, і схвалила його в редакції першого читання.

Таким чином парламент вніс зміни до Кримінально-процесуального кодексу. Закон передбачає, що у випадку зволікання ознайомлення з матеріалами справи обвинувачуваним або його захисником, слідчий за узгодженням із прокурором або прокурор повинні внести в суд за місцем проведення слідства подання, а суддя своєю постановою визначає термін, протягом якого обвинувачуваний і його захисник повинні ознайомитися з матеріалами справи й заявити клопотання.

Документ передбачає, що після закінчення цього терміну обвинувачуваний і його захисник будуть вважатися ознайомленими з матеріалами справи.

На постанову судді прокурором, обвинувачуваним або його захисником протягом трьох діб від дня його винесення може бути подано апеляцію, але при цьому вона не припинятиме виконання постанови.

БЮТ заявив, що цей закон спрямований проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко, яка зараз знайомиться з матеріалами своєї кримінальної справи.

Під час сьогоднішнього розгляду документа депутати від фракції «БЮТ-Батьківщина» обступили трибуну Верховної Ради. Декілька парламентаріїв із фракції Партії регіонів зайняли місця біля входу в президію, заблокувавши таким чином підхід опозиціонерів до першого віце-спікера.

Депутати з опозиції вимагали в Мартинюка не ставити на голосування відповідний законопроект.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG