Доступність посилання

ТОП новини

Підхід Януковича до співпраці з Митним союзом прагматичний – Лавров


Керівництво Росії оцінює заяву Президента України Віктора Януковича про співпрацю з Митним союзом між РФ, Білоруссю та Казахстаном у форматі «три плюс один» як прагматичну. Про це після засідання Ради міністрів закордонних справ СНД у Києві заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

«Звісно, ми почули ті слова, які сказав Президент України Віктор Янукович у своєму посланні у Верховній Раді. Я в них побачив лише здоровий глузд, прагматизм і прагнення максимально забезпечити інтереси української держави. Чому виникли такі емоції довкола цієї теми, я не знаю», – додав міністр.

Сергій Лавров також нагадав, що членство у Митному союзі не заважає державам продовжувати співпрацю з країнами-партнерами. «По-перше, всі члени Митного союзу вступають у Світову організацію торгівлі і наявність такого союзу не заважає цьому процесу. По-друге, Росія є членом Митного союзу, але також добиватиметься створення Зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Це завдання, сподіваюсь, не дуже далекої перспективи. По-третє, Митний союз веде переговори про вільну торгівлю, наприклад, із Новою Зеландією, Швейцарією та іншими членами Європейської асоціації вільної торгівлі», – зазначив він.

За словами міністра, «ні в кого це не викликає ніяких запитань». «А коли наш найближчий сусід Україна хоче зі своїми провідними економічними партнерами – Російською Федерацією, Білоруссю та Казахстаном – встановити такі ж відносини, чомусь це викликає запитання. Треба спокійніше дивитися на цю ситуацію, це відповідає прагматичним прагненням будь-якої нормальної держави тісніше та комфортніше здійснювати торговельно-економічні та інші обміни зі своїми сусідами», – сказав Сергій Лавров.

Водночас міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко додав, що «природне прагнення України максимально вирішити ті питання, які виникають у зв’язку зі створенням нашими найближчими сусідами та партнерами Митного союзу, якраз і міститься у формулі, яку оголосив Президент». «Мова йде про те, щоб домовлятися на основі загальноприйнятих підходів щодо доступу наших товарів та створення умов для продовження ефективного співробітництва, яке розвивається за багатьма напрямками», – резюмував Грищенко.
XS
SM
MD
LG