Доступність посилання

ТОП новини

Cпрощене надання громадянства Угорщини: закарпатці розчаровані


Будапешт

Ужгород – Ні вільного пересування Європою, ні соціальних та медичних пільг українці, котрі відмовляться від українського і отримають угорське громадянство, не дістануть. Днями офіційний Будапешт пояснив, що отримають представники угорської діаспори в Україні, скориставшись Законом «Про спрощення процедури набуття громадянства», який набув чинності в Угорщині з 1 січня цього року. Отримають далеко не те, про що мріяли. Закарпатці, серед яких багато людей із угорським корінням, розчаровані. Тим не менше, документи оформляють – про всяк випадок...

Понад 150 тисяч осіб угорської меншини живе нині в Закарпатті. З них щонайменше третина вже замислювалася про те, щоб повернути собі громадянство предків. Для того, щоб його отримати, потрібно знати угорську мову та подати до консульства низку документів. Серед них основний – свідчення про угорське коріння. За такою довідкою звертаються до Закарпатського обласного архіву. Його директор Михайло Делеган каже, що відтоді, як Угорщина оголосила про спрощення процедури набуття угорського громадянства, працівники установи працюють в надзвичайному режимі.

«Обсяги роботи зросли неймовірно. Ми працюємо в режимі, який перевищує будь-які норми», – зауважив Михайло Делеган.

Отримали не те, про що мріяли

Досі Угорщина офіційно не роз’яснювала, що ж отримає особа, що живе в Україні, приміром, після набуття угорського громадянства.

Жужанна Репаш
Хтось мріяв про паспорт угорця, а відповідно – про вільне, безвізове пересування Шенгенським простором та багатьма країнами світу. Хтось чекав на соціальні та медичні пільги, які надає своїм громадянам Угорщина. Проте нічого такого чекати не слід. Про це Радіо Свобода повідомила заступник Державного секретаря з питань національної політики Угорщини Жужанна Репаш.

«Людина отримує гарний такий документ, який свідчить, що вона набула громадянство. Отримує спеціальний код, номер цього документа – і більше нічого», – каже Репаш.

Власне, не дасть посвідчення громадянина і того, про що мріяла угорська діаспора в Україні, – права голосування та права участі у виборах.

«Зараз у нас тривають напрацювання нової Конституції, після цього буде розробка закону про вибори. Оскільки виникає нова юридична ситуація – надання права голосу громадянам Угорщини, які живуть за її кордонами, – то це питання ще лише розглядатимуть», – сказала Репаш.

Розчарована діаспора громадянство таки оформляє

Інформація про те, що здобуття угорського громадянства ніяких пільг особливо й не дасть, багатьох представників діаспори розчарувала.

39-річна Етелла Ковач з Ужгорода вже подала документи на отримання угорського громадянства. Навіть їздила на співбесіду до угорської Ніредьгази. Каже, розчарована, що не отримає того, про що мріяла. Але пояснює, чому все ж таки це робить.

«Моя родина хоче отримати громадянство, бо син мріє виїхати вчитися і працювати в Америку, для угорців туди в’їзд безвізовий», – каже Ковач.

У Будапешті заявляють: наразі заявки на отримання угорського громадянства подали понад 40 тисяч осіб із різних країн світу. Розглядають документи від 3 до 6 місяців. Наразі громадянство надали лише кільком особам, які зараз мешкають у Сербії та Румунії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG