Доступність посилання

ТОП новини

За підтримки США дві тисячі бібліотек в Україні отримають доступ до інтернету


25 мільйонів доларів виділили міжнародний благодійний фонд Білла і Мелінди Гейтс та уряд США на впровадження інтернет- та інноваційних технологій у бібліотеки та освітні заклади України.

Проект, який отримав назву «Бібліоміст», перетворює бібліотеки на сучасні громадські та освітні центри, дозволяє розширити доступ до інформації до різних категорій українців, які користуються публічними бібліотеками, заявив посол США в Україні Джон Теффт.

За його словами, для бібліотек це можливість отримати сучасне обладнання і технології для того, щоб використати їх на розвиток міської громади, освіти молодого покоління.

«Гвардійці правди та знань, – таку роль відіграють бібліотеки у суспільстві. Долучені до інтернету, вони перетворюються на місця, де неможливо заборонити свободу слова, вільну думку та вільне спілкування. Бібліотеки, з вільним доступом до світу через інтернет, є осередками розвитку особистості, громади, місцем поширення демократичних практик. Посольство США підтримує в Україні розвиток інтернет-технологій, вільного доступу громадян до інформації», – заявив Теффт.

За підтримки американського посольства, у бібліотеках України відкрили близько 150 центрів доступу до інтернету.

До 2013 року близько двох тисяч публічних бібліотек у рамках «Бібліомосту» будуть обладнані комп’ютерами з доступом до інтернету. Фахівці бібліотек, які долучаються до програми, проходять навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій, повідомив посол Теффт.
XS
SM
MD
LG