Доступність посилання

ТОП новини

Перегляд газової формули Київ і Москва обговорять 19 квітня – Азаров


Україна й Росія 19 квітня обговорять можливість перегляду формули ціни на газ, закріпленої в контрактах «Нафтогазу України» і російського «Газпрому». Про це сказав прем’єр Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду.

За його словами, вчора прем’єр Росії Володимир Путін дав доручення своєму заступникові Ігореві Сечину обговорити питання ціноутворення на газ із Україною в ході візиту наступного тижня.

«Головним позитивним результатом стало те, що прем’єр Росії доручив своєму заступникові Сечину 19 квітня обговорити питання обґрунтованості цієї формули», – сказав Азаров.

Він дав доручення віце-прем’єрові, міністрові економічного розвитку й торгівлі Андрію Клюєву підготуватися до візиту Сечина в Україну.

Напередодні на зустрічі з Путіним Азаров заявив, що ціна російського газу, який постачається Україні відповідно до контрактів 2009 року, не відображає ринкової вартості, яка сформувалася в країнах Європейського Союзу, й істотно перевищує ціну на альтернативні види палива.

За його словами, Україна сподівається на зниження ціни газу до економічно обґрунтованого рівня.

Ціна на імпортний газ для України розраховується відповідно до формули щокварталу. Ціна в першому кварталі 2011 року становила близько 264 доларів за тисячу кубометрів.
XS
SM
MD
LG