Доступність посилання

ТОП новини

Україні, Росії і Казахстану є сенс погоджувати дії на ринку зерна – Азаров


Україна, Казахстан і Росія ведуть переговори про погоджені дії на ринку зерна. Про це інформує агенція «Українські новини» з посиланням на прес-секретаря Прем’єр-міністра Миколи Азарова Віталія Лук’яненка.

З його слів, в інтерв’ю фінансовому інформаційному агентству Bloomberg у Китаї Азаров заявив, що Україна, Росія і Казахстан ведуть переговори щодо створення зернового пулу.

«Разом Україна, Росія і Казахстан мають приблизно 30 відсотків ринку експорту зернових культур у світі, тому нам нема рації конкурувати, нам є сенс погоджувати свої дії для того, щоб ситуація на ринку була прогнозованою і контрольованою», – сказав Азаров.

«У рамках пулу ми цілком можемо домовлятися про те, що якщо в когось із учасників є брак експортних обсягів, то інші учасники можуть за нього компенсувати ці обсяги, підтримуючи в такий спосіб стабільність на ринку», – сказав Азаров.

Прем’єр вважає, що створення такого пулу буде серйозним стабілізуючим фактором і в контексті обсягів поставок, і в контексті ціни.

2007 року Російський зерновий союз ініціював створення Чорноморського зернового пулу в складі Росії, України і Казахстану з можливістю подальшого приєднання до нього інших країн, таких як Угорщина, Болгарія, Румунія, Туреччина.

2009 року Українська зернова асоціація заявила, що вважає невигідним для України створення такого об’єднання.
XS
SM
MD
LG