Доступність посилання

ТОП новини
28 січня 2020, Київ 16:00

Україні, Росії і Казахстану є сенс погоджувати дії на ринку зерна – Азаров


Україна, Казахстан і Росія ведуть переговори про погоджені дії на ринку зерна. Про це інформує агенція «Українські новини» з посиланням на прес-секретаря Прем’єр-міністра Миколи Азарова Віталія Лук’яненка.

З його слів, в інтерв’ю фінансовому інформаційному агентству Bloomberg у Китаї Азаров заявив, що Україна, Росія і Казахстан ведуть переговори щодо створення зернового пулу.

«Разом Україна, Росія і Казахстан мають приблизно 30 відсотків ринку експорту зернових культур у світі, тому нам нема рації конкурувати, нам є сенс погоджувати свої дії для того, щоб ситуація на ринку була прогнозованою і контрольованою», – сказав Азаров.

«У рамках пулу ми цілком можемо домовлятися про те, що якщо в когось із учасників є брак експортних обсягів, то інші учасники можуть за нього компенсувати ці обсяги, підтримуючи в такий спосіб стабільність на ринку», – сказав Азаров.

Прем’єр вважає, що створення такого пулу буде серйозним стабілізуючим фактором і в контексті обсягів поставок, і в контексті ціни.

2007 року Російський зерновий союз ініціював створення Чорноморського зернового пулу в складі Росії, України і Казахстану з можливістю подальшого приєднання до нього інших країн, таких як Угорщина, Болгарія, Румунія, Туреччина.

2009 року Українська зернова асоціація заявила, що вважає невигідним для України створення такого об’єднання.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG