Доступність посилання

ТОП новини

Воєнна доктрина відображає внутрішні і зовнішні виклики – Кузьмук


Україна не бачить перед собою реального агрессора, «якого можна назвати», але водночас добре розуміє, які виклики і загрози стоять перед нею, заявив в ефірі Радіо Свобода колишній міністр оборони України, депутат Верховної Ради від Партії регіонів Олександр Кузьмук.

Серед головних викликів він назвав збереження територіальних претензій до України, «які не мають формальних ознак». «Ми остаточно не вирішили наші проблеми про делімітацію наших кордонів. Отже, є ризик загострення ситуацій щодо територіального питання і ймовірність перенесення його вирішення в збройну площину. Ми це вже проходили наприкінці 90-х років», – твердить Олександр Кузьмук.

На думку колишнього міністра оборони, ще одним викликом є «збереження політичної нестабільності, наявних конфліктних ситуацій і неврегульованих суперечностей у регіоні, а також заморожених конфліктів, у тому числі поблизу кордонів України». «Світова фінансово-економічна криза якраз оживила ці конфлікти, і загострення сталося в багатьох заморожених конфліктах», – вважає Кузьмук.

Серед інших небезпек депутат назвав «втручання у внутрішні справи, в тому числі й шляхом підтримки радикально налаштованих політичних партій, рухів та окремих груп населення», а також «посилення інформаційно-пропагандистського тиску на Україну».

Олександр Кузьмук говорить, що в докрині враховані такі виклики, як надання подвійного громадянства, економічний тиск та «інші деструктивні дії, спрямовані на поступове розмивання засад української держави», зростання загрози здійснення кібернетичних атак і диверсій, розбалансованість і недовершеність системних реформ державного управління, а також «значне зниження рівня економічного добробуту населення, безробіття».

Детальніше читайте у неділю, 17 квітня, на сайті www.radiosvoboda.org
XS
SM
MD
LG