Доступність посилання

ТОП новини

Сенатори США занепокоєні станом свободи слова в Україні


Сенатори США закликають владу України до демократичної реформи та висловлюють занепокоєння станом свободи преси. Про це повідомляє прес-служба посольства Сполучених Штатів Америки.

Як йдеться в повідомленні, делегація Сенату США на чолі із заступником лідера сенатської меншості Джоном Кайлом, до складу якої також входили сенатори Джефф Сешнз, Майк Крапо та Рон Джонсон, відвідала Київ 16-18 квітня.

Делегація зустрілася зі старшим редакторським складом газети «Київ Пост» і вислухала інформацію про нещодавні події, які призвели до звільнення головного редактора Браяна Боннера і страйку більшості колективу «Київ Пост». Сенатори висловили уряду серйозну стурбованість, що звільнення Боннера підриває свободу преси. Активна незалежна преса є обов’язковою умовою успіху демократії, наголосили вони.

Сенатори наголосили, що хотіли б, щоб Україна досягла успіху, і для цього вона має швидко рухатися вперед із реформами, включаючи економічні, судові та антикорупційні заходи. Це привабить закордонний капітал і підштовхне життєво необхідне економічне зростання.

Американські сенатори також висловили українським посадовцям своє занепокоєння з приводу погіршення інвестиційного клімату і назвали низку прикладів, коли з американськими фірмами, включно із тими, що працюють у зерновому секторі, поводяться не справедливо, заявили в посольстві.

Крім того, у посольстві США заявили, що прес-служба Президента України і поширила цитати висловлювань сенатора Джеффа Сешнза, у яких допущено неточності. Як наголосили в посольстві, сенатор рішуче заохочував демократичні реформи і економічне зростання на основі міцного верховенства права в Україні.

А за даними прес-служби Президента України, делегація Сенату США відзначила прогрес у впровадженні в Україні реформ.

Під час візиту делегація Сенату США мала зустрічі також із міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, главою Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним, опозиційними лідерами Юлією Тимошенко та Арсенієм Яценюком і з представниками громадянського суспільства.
XS
SM
MD
LG