Доступність посилання

ТОП новини

До закриття Чорнобильської АЕС


До закриття Чорнобильської АЕС

Київ, 15 грудня 2000 — Чорнобильська АЕС від дня аварії 1986 року і донині залишається в очах світової спільноти таким собі ядерним монстром, який ледве не занапастив цілу Європу. Раніше такі думки побутували і в Україні. Тепер, коли до закриття станції залишилися лічені години, українці згадали про суворі холодні зими, відсутність електроенергії у багатьох населених пунктах та інші примхи економічної та кліматичної негоди. Але відступати пізно: або – західні кредити, або – ЧАЕС. Або – активна допомога Європейського Союзу та США у соціальній сфері та галузі охорони здоров"я, або – подальша стагнація цих сфер, надзвичайно важливих для повсякдення України.

Звичайно, із закриттям ЧАЕС погіршиться ситуація в електроенергетиці – але, як стверджують експерти агентства США з міжнародного розвитку, незабаром до дії вступатимуть нові ядерні енергоблоки на Рівненській та Хмельницькій АЕС, запрацюють нові ТЕЦ. Україна буде змушена подбати про розвиток екологічно безпечної енергетики, про запровадження енергозберігаючих технологій (а це, серед іншого, можливість залучити фінансові та технічні інвестиції провідних компаній світу). Фактично, без роботи залишаться кілька тисяч працівників ЧАЕС – але для їхнього працезабезпечення та можливої перекваліфікації буде залучено спеціальні програми Євросоюзу та уряду США.

Звичайно, із закриттям ЧАЕС ані сама станція, ані Чорнобильська зона ніде не зникнуть – але розв"язувати їхні проблеми краще "усім світом". І небезпеку можливої серйозної аварії на третьому чорнобильському енергоблоці, який постійно тримає у напрузі персонал станції, можна ліквідувати, лише закривши ЧАЕС.

Мабуть, це все-таки чи не найважливіші чорнобильські уроки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG