Доступність посилання

ТОП новини

В Криму засуджено найвпливовішого кримінального лідера


В Криму засуджено найвпливовішого кримінального лідера

Симферополь, 4 квітня 2001 - Лідера найбільшого в Криму злочинного угруповання “Сейлем” Сергія Воронкова засуджено на 7 років позбавлення волі. Про це в четвер повідомили у прес-службі Севастопольської прокуратури. Про це, а також про політичний вплив Воронкова – розповідаємо.

Колишнього депутата Симферопольської міськради Сергія Воронкова Севастопольський суд на початку цього тижня визнав винним за звинуваченням у здирстві. Йому інкриміновано вимагання сільськогосподарської ферми, яку він зі спільниками відібрав силою у двох осіб. Одного з найвпливовіших лідерів кримського кримінального світу ще 1998 року було засуджено до 2 років позбавлення волі за зберігання боєприпасів, але торік він з–за грат не вийшов, оскільки кримська прокуратура порушила проти Воронкова нову карну справу. У процесі слідства, правоохоронним органам не вдалося зібрати достатньо доказів про причетність Сергія Воронкова до кримінального клану “Сейлем”. Але у неволі, з урахуванням уже відсидженого, він перебуватиме до 12 лютого 2005 року.

Ще кілька років тому Сергія Воронкова, депутата міськради, віце-президента Спілки підприємців Симферополя, бізнесмена і мецената – боялися найвпливовіші кримські політики. Угруповання “Сейлем”, яке він очолював, мало своїх міністрів в уряді автономії і найпотужнішу фракцію у парламенті Криму. Люди “Сейлема” й особисто Воронка були в міліції і прокуратурі. Половина депутатів Симферопольської, Євпаторійської, Керченської, Красно- перекопської та деяких інших міських і районних рад – були або бандитами, або “сейлемівськими” “шістками”.

Протистояти всемогутньому “Сейму” у 90-і роки могли лише їхні колеги по ремеслу з угруповання “Башмаки”, тож кримінальні війни тоді були звичним явищем. Кінець для обох кланів настав з приходом на посаду начальника кримської міліції Геннадія Москаля, який за два роки практично викорчував усі більш менш помітні кримінальні угруповання. Однак, з найвідоміших їхніх лідерів за грати потрапив лише Воронок. Решта – повтікали за межі Криму та й України.

Тим часом лідер “Конгреса рускіх общін Крима” Сергій Шувайников, який був громадським захисником Сергія Воронкова, назвав такий вирок суду – політично вмотивованим. Він називає свого підзахисного “російським підприємцем”, проти якого виступила українська юстиція. Активністю пана Шувайникова, першу справу Воронкова, коли його було засуджено за незаконне зберігання боєприпасів, взято до розгляду Європейським судом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG