Доступність посилання

ТОП новини

Маніфестація «За європейську Україну» відбудеться 23 квітня з 9 до 12 години ранку біля будинку Ради Європи в Страссбурзі


Маніфестація «За європейську Україну» відбудеться 23 квітня з 9 до 12 години ранку біля будинку Ради Європи в Страссбурзі

Брюссель, 06 квітня 2001 - Цієї п’ятниці Союз українських студентів у Франції та Союз українських студентів у Німеччині передали в Раду Європи декларацію із закликом не призупиняти членство України в цій міжнародній організації. Союз українських студентів Франції та Союз українських студентів Німеччини вважають , що не слід карати всю Україну і її народ за дії нинішньої влади. Україна не винна. 23-го квітня українське студентство Франції та Німеччини проведе біля будинку Ради Європи в Страсбуозі маніфестацію під гаслом «За європейську Україну».

Наш брюссельський кореспондент Славко Волинський зв’язався з організаторами маніфестації, які повідомлябть про наступне:

Член Союзу українських студентів, один із організаторів акції «За європейську Україну» Володимир Посельський повідомив Радіо Свобода , що цієї п’ятниці їх організація передала в Раду Європи декларацію з проханням не призупиняти членство України в Раді Європи, а навпаки допомогти ураїнським проєвропейським силам встановити в Україні європейські демократичні цінності.

Зокрема в декларації мовиться:

« Ми - українські студенти Франції та Німеччини бажємо висловити свою солідарність з усіма проєвропейськими силами в Україні, особливо із студентами та представниками молодої української інтелігенції, котра прагне захистити своє право жити в демократичній державі. як і інші країни Центральної і Східної Європи, від Польщі до Сербії ,- говориться в декларації,- Україна прагне стати квітучою і демократичною європейською державою».

Далі в зверненні українських студентів Франції та Німеччини до Ради Європи мовиться, що стара номенклатура за десять років незалежності України витворила сумний портрет держави, політичну інертність, економічний та соціальний занепад , а вбивство опозиційного журналіста георгія гонадзе остаточно проілюстрівало трагізм становища демократії. Тому проєвропейські сили в Україні потребують міцної підтримки від Ради Європи, Європейського Союзу, урядів західних держав та західних політиків.

В заклику акції «за європейську Україну» також зазначено: «ми добре усвідомлюємо, що ймовірний відхід від влади Президента Кучми є тільки передумовою для проєвропейського розвитку України, оскільки вкрай важливо, що б представники комуністів, або олігархів потім не прийшли до влади,... Тому хотілося б, аби Рада Європи та інші європейськй інституції знайщли більш гнучку позицію, що передбачає з одного боку тиск на Президента Кучму, з метою створити умови для діалогу з опозицією і, водночас, підтримку проєвропейських сил, як складової громадянського суспільства в Україні.

Активіст акції «За європейську Україну» Володимир Посельський сказав для Радіо Свобода наступне:

Маніфестація «За європейську Україну» відбудеться на передодні обговорення парламентською асамблеєю Ради Європи українського питання, тобто 23-го квітня з 9-ї до 12-ї години ранку біля будинку Ради Європи в Страссбурзі. учасники маніфестації сподіваються, що провокаій з боку французької поліції , або так- званих « людей в цивільному» не буде

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG