Доступність посилання

ТОП новини

Турецьких браконьєрів судитиме український суд


Турецьких браконьєрів судитиме український суд

Симферополь, 11 квітня 2001 - Прокуратура Криму розпочала слідство за фактом незаконного промислу риби в українській економічній зоні Чорного моря турецькими рибальськими шхунами. Одну з них у вівторок затримали українські прикордонники.

Як повідомив у середу представник штабу Севастопольського загону морської охорони прикордонних військ України Руслан Каховський, турецькі рибалки вели незаконний вилов камбали-калкан. Крім затриманої шхуни, яка зараз перебуває під арештом у Севастополі, в українській економічній морській зоні браконьєрством займалися ще три турецькі судна. Під час затримання порушників, українські прикордонники застосовували вогнепальну зброю, але стріляли холостими патронами.

Операція, яку провели кораблі Одеського і Балаклавського морських загонів прикордонних військ України, тривала більше 5 годин і завершилася тим, що одну турецьку шхуну було затримано, а три – відігнано за межі української економічної зони. Розповідає капітан 2-го рангу Микола Савченко: (*)

- Зараз шхуну-порушника доставлено до Севастополя і прокуратура проводить відповідне розслідування. Як сказав офіцер українського флоту, прикордонники відзняли на відео-плівку те, як турецькі рибалки викидали за борт шхуни незаконно виловлену рибу. Однак самої риби на судні після його затримання не виявилося, і це може ускладнити судове переслідування браконьєрів.

Торік морські прикордонники Одеського і Севастопольського з’єднань в перебігу затримання турецьких шхун в українській економічній зоні були вимушені застосувати зброю, у тому числі – гармати малого калібру, і в результаті цього одне судно-порушник затонуло, а ще одне – прикордонники затримали. Згодом суд конфіскував його на користь України. Тоді українське зовнішньополітичне відомство направило Туреччині відповідну дипломатичну ноту. Очікується, що й цього разу МЗС України відреагує на дії турецьких рибалок.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG