Доступність посилання

ТОП новини

Український спирт - Європі!


Український спирт - Європі!

Цими днями керівництво "Держхачпрому" України та державного акціонерного товариства "Укрспирт" завершують у Брюсселі перший раунд переговорів з представниками Європейської комісії про участь "Укрспиру" та "Держхарчопрому" в... енергетичній програмі Європейського Союзу під назвою «Енергетика 2020». Здавалося б, який зв’язок між харчовими галузями промисловості України та європейською енергетикою.

Програма, чи то пак її ще звуть «нова енергетична стратегія Європейського Союзу» передбачає досить широкий спектр напрямків діяльності. Хибно думати ,- зауважив речник Єврокомісії у справах енергетики Жілле Жантіле,- що ця стратегія обмежується лише прокладанням нових нафтових та газових магістралей з Росії в ЄС обхід України.

Важливе місце в енергетичній програмі ЄС посідає і виробництво конкурентоспроможних на світовому рику видів транспортного пального. Іншими словами, щоб бензин та дизельне пальне було екологічно допустиме, високої якості і в той же час дешевим. Адже всім відомо, що в Європі транспортне пальне найдорожче в світі. Першими зі своїми пропозиціями в Європейський Союз звернулися підприємці Польщі, які запропонували для підвищення якості автомобільного пального свій «дешевий» етиловий спирт. Наступаючи на п’яти польським конкурентам до Брюсселя прибула делегація державних підприємців, яку очолили голва «Укрспиту» Іван Жолнер, та заступник керівника Держхарчопрому Анатолій Жихарєв, яким фокус із «дешевим польським технічним спиртом відразу став зрозумілим. Про те, що польські підприємці часто виступають реекспортерами продукції інших держав ні для кого не є новиною. Бізнес є бізнес.

Тому українські промисловці запропонували Європейській комісї, аби і Україну залучили до проекту підвищення якості бензину та дизельного пального і щоб Україні надали право експорту етилового спирту та біоетанолу виготовленого в Україні.

Ці продукти добуваються щляхом переробки сільськогосподарських рослин, таких, як низькосортна пшениця, цукровий буряк, кукурудза, меліса, і ... навіть всім відома дика рослина: польовий ріпак.

Для України б це принесло надзвичайну користь ,- зауважив глава української місії при ЄС Роман Шпек. По -перше Україна змогла б поповнювати свій валютний резерв поставляючи етиловий спирт та біоетанол на європейський ринок, по- друге мав би можливість щось заробити і український землероб, по -третє після переробки рослин і виділення з них етилових масел залишається сухий цінний корм для худоби, є й робота для українських транспортних компаній. За словами керівника Укрспирту Івана Жолнера "Укрспирт" спроможний постачати в Західну Європу щороку близько 30-ти тисяч тон спирту та біоетанолу, це півтора тисячі автотранспортних перевезень.

Представники Єврокомісії визнали пропозиції України перспективними. Сторони розпочали роботу над підготовкою проекту угоди.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG