Доступність посилання

ТОП новини
18 травня 2021, Київ 19:37

Економічні новини


Економічні новини

Київ, 11 квітня 2001 - Питання підписання політичної угоди про співробітництво уряду і Верховної Ради поки що знято з обговорення. Про це повідомив перший віце-спікер парламенту Віктор Медведчук. Він зазначив, що на засіданні Координаційної ради парламентської більшості це питання "навіть не обговорювалось", оскільки кілька фракцій більшості заявили, що вони відмовляються підписувати таку угоду.

Уряд України проведе громадські слухання свого звіту напередодні його розгляду у Верховній Раді. Про це повідомив перший віце-прем'єр Юрій Єхануров, виступаючи перед студентами Національного економічного університету у Києві. За його словами, метою громадських слухань є інформування громадськості про діяльність уряду за минулий рік і спроба визначити реакцію наукових кіл і їхні рекомендації щодо подальших дій уряду з реформування економіки.

Політична невизначеність, що виникла в зв'язку із затягуванням Верховною Радою розгляду звіту про діяльність Кабінету міністрів і питання про його відповідальність, негативно впливає на співробітництво уряду з міжнародними фінансовими організаціями. Про це заявив перший віце-прем'єр Юрій Єхануров. За його словами, це призвело до затримки підготовки Програмної системної позики Світового банку Україні і, якщо уряд не буде відправлений у відставку, $250 млн. за цією позикою замість червня надійдуть у вересні, а у разі відставки уряду - не раніше другого кварталу 2002 року.

Низка центристських фракцій зібрала необхідну кількість голосів (150), для включення в порядок денний Верховної Ради питання про відповідальність уряду. На думку Постійного представника Президента у Верховній Раді Романа Безсмертного, це може спричинити відставку Кабінету міністрів.

Урядовий комітет з реформування аграрного сектора та з питань екології і надзвичайних ситуацій пропонує до 1 січня 2004 року звільнити сільгосппідприємства від сплати податку на додану вартість (ПДВ) з проданої власної продукції (крім підакцизних товарів), щоб ці кошти вони могли спрямовувати на свої виробничі потреби. Про це зазначено в проекті рішень, ухваленому на засіданні урядового комітету. Завдяки цьому, за інформацією прес-служби Кабінету міністрів, торік в Україні майже на 32% зменшилася кількість збиткових аграрних господарств.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG