Доступність посилання

ТОП новини

Чи загрожує Україні поширення такого інфекційного захворювання, як ящур?


Чи загрожує Україні поширення такого інфекційного захворювання, як ящур?

Київ, 12 квітня 2001 - За оцінкою державного департаменту ветеринарної медицини, Україна вже упродовж кількох років має статус країни , що є вільною від ящура. Це гостра інфекційна хвороба тварин і людини. Говорячи про поширення цієї недуги в Європі, головний державний ветеринарний інспектор України Петро Вербицький сказав:

“У Великобританії найбільш складна ситуація з даною хворобою. Не маємо підтвердження по Німеччині і по Данії. В Україні хвороба не зареєстрована, як і в країнах СНД. Але існує реальна загроза занесення цієї інфекції і до нас.”

Вірус ящуру - це збудник , який не є стійким у зовнішньому середовищі. Він гине моментально при температурі 80-90 градусів за Цельсієм. При цьому це специфічна хвороба парнокопитних тварин. Що ж до захворювання людини на ящур, Петро Вербицький сказав:

“Описано, що в людей при даній хворобі може підвищуватися температура, на шкірі з’являються висипання. Але я ні разу не бачив, щоб дорослі чи діти захворіли на ящур. Тому ще раз кажу: це вірус, притаманний парнокопитним.”

Випадки нелегального ввозу м’яса та м’ясопродуктів в Україну реєструються. Це, за словами ветеринарного держінспектора, є неоголошеною бактеріальною війною. Тому споживачі мають відмовитися від того, аби купувати м’ясо, особливо, внутрішні органи тварин на стихійних базарах без наявності відповідних документів станцій з епіднагляду.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG