Доступність посилання

ТОП новини

Хорватськi екстремiсти у Боснiї й Герцеговинi бiльше не визнають ценральну владу у Сараєвi


Хорватськi екстремiсти у Боснiї й Герцеговинi бiльше не визнають ценральну владу у Сараєвi

Бєлград, 11 квiтня 2001 – Хорватська демократична спiлка продовжує рухатися шляхом сепаратизму. Пiсля закриття представниками мiжнародної адмiнiстрацiї Герцеговинського банку, через який ця партiя фiнансувала свою дiяльнiсть, лiдери екстремiстiв заявили, що бiльше не гарантують безпеку працiвникам мiжнародних органiзацiй та представникам центрального уряду Боснiї й Герцеговини.

Криза поглибилася у другiй половинi березня, коли високий представник ООН Вольфганг Петрич звiльнив члена державної Президiї Анте Єлавича, який очолював хорватську громаду ще з часу колишнього президента Хорватiї Франьо Туджмана. Петрич заявив, що хорватський лiдер безпосередньо порушує конституцiю й гальмує реалiзацiю Дейтонських угод. У вiдповiдь на це, Єлавич i його команда закликали своїх землякiв покинути Збройнi сили, полiцiю та державну службу. Бiльшiсть так i зробила, принаймнi в мiстах де хорвати становлять бiльшiсть населення, насамперед у захiднiй Герцеговинi, в районi Мостара. Саме вони провели демонстрацiю минулої суботи, коли в мiстi поранено двадцять полiцейських та працiвникiв мiжнародної адмiнiстрацiї. Помiркованi хорвати вiдкинули заклик.

Прихильники Єлавича, якого не випадково називають хорватським Радованом Караджичем, шантажують усiх, хто висловлює лояльнiсть владi. У вiвторок невiдомi пiдклали вибуховий пристрiй бiля хати мiнiстра в сараєвськiй владi Младена Iванковича, хорвата за нацiональнiстю. Вiн заявив, що Хорватська демократична спiлка пiсля численних погроз почала застосовувати терористичнi методи й додав, що всупереч тому не покине посаду. За його словами, майбутнє країни не в нацiональних енклавах пiд владою екстремiстiв. Вiн висловив впевненiсть, що бiльшiсть хорватiв не пiдтримує Єлавича.

Вольфганг Петрич заявив, що проти порушникiв закону буде вжито рiшучих заходiв. Його представник Олександра Штiглмаєр повiдомила журналiстам, що мiжнародна полiцiя має чимало документiв, якi буде використано у розслiдуваннях i процесi проти лiдерiв хорватського самоврядування. Також у вiвторок, групи хорватiв, якi покинули боснiйськi Збройнi сили, заблокували казарми в мiстах Бусовача, Жепче й Усора.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG