Тим часом, за спостереженнями фахівців, в Україні медикаментозні отруєння становлять майже 70 відсотків всіх токсичних отруєнь. За словами заступника директора Інституту фармакології та токсикології Ганни Григор”євої, в країні реклама дуже стимулює людей до самолікування.
Причому аналіз реклами фармпродукції засвідчив, що така існує із порушеннями закону “Про рекламу”. Перш за все, на думку пані Григор”євої, не варто рекламувати рецептурні препарати (також ліки для дітей та підлітків) без дозволу головного медичного відомства країни. Досить небезпечним явищем є те, що почасти рекламу маскують під інформацію для фахівців.
Водночас вона швидко розповсюджується поміж споживачами. Небезпечним явищем є і те, що біологічно активні домішки рекламують як лікарські препарати, ба більше, як панацею від усіх недуг. На думку фахівців, реклама має містити в собі інформацію про побічну дію або ж зауваження про те, що даний препарат обов”язково потребує консультації у лікаря.
Неприпустимим є рекламування препаратів для лікування онкологічних патологій. “Однак такої вистачає в ЗМІ”, - стверджує Ісак Трахтенберг, академік АМН України. Відтак, поки не будуть внесені зміни до закону про рекламу, кожен споживач фармпродукції має пам”ятати про те, що самолікування є небезпечним, і що реклама - це ще не рецепт.