Доступність посилання

ТОП новини
15 травня 2021, Київ 08:36

Сенат Канади заслухав заяву про необхідність посилення канадської допомоги, спрямованої на ліквідацію наслідків катастрофи на ЧАЕС


Сенат Канади заслухав заяву про необхідність посилення канадської допомоги, спрямованої на ліквідацію наслідків катастрофи на ЧАЕС

Оттава, 26 квітня 2001 ― Із заявою про необхідність допомоги Україні у справі ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи єдина канадська сенаторка українського походження Рейнел Андрейчук виступає не вперше. Вона переконана, що саме така конкретна пітримка могла б стати підтвердженням статусу особливого партнерства між Україною і Канадою, спільна декларація про яке була підписана сім років тому.

У перерві між засіданнями вона дала інтерв’ю для «Радіо Свобода». Сенатор Р. Андрейчук, зокрема, зазначила: «Багато канадців донині достеменно не знають про те, наскільки руйнівною була чорнобильська трагедія для України та її народу. І тому не можуть, як слід збагнути, які великі ресурси потрібні для того, аби перебороти наслідки цієї катастрофи. Як на мене, аби розраховувати на допомогу Канади у цій справі, канадців треба більше інформувати про наслідки Чорнобиля, і якщо канадський уряд підписав документ про те, що Україна для нього – партнер особливий, то це партнерство не може зводитися до того, аби приймати українські делегації і на словах переконувати їх у тому, що ми надійні друзі. Якщо ми справді друзі, то мусимо нашу дружбу перевести на мову дієвої підтримки і, передусім , підтримки у справі ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС.»

Факт закриття Чорнобильської електростанції, меморандум про який, доречі, було підписано саме тут у канадській столиці, сенатор Р. Андрейчук розцінює як позитивний, але вона переконана, що тиск, який західні держави чинили на Україну з метою закриття ЧАЕС мав би зобов’язати їх активніше допомогати Україні у вирішенні тих чисельних проблем, які постали у державі після того, як вона виконала умови Оттавського меморандуму.

Р.Андрейчук наголосила: «Не можна за одну ніч закрити небезпечний реактор і думати, що на цьому усі проблеми завершилися. Збільшення дефіциту енергетичних ресурсів, до якого призвело закриття ЧАЕС, змушує Україну модернізувати шляхи вирішення цієї проблеми і закласти її в основу економічних реформ. Аби бути справді незалежною, Україна повинна, передусім, розраховувати на власні сили, але самій їй із наслідками закриття ЧАЕС не впоратися. Тому і канадський уряд, і вся світова спільнота мали б більш ефективно і не відкладаючи на потім допомогати Україні у пошуку альтернативних джерел енергетичних ресурсів та інших наслідків чорнобильської трагедії».

Чи прислухається до слів сенатора канадський уряд покаже час.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG