Доступність посилання

ТОП новини

У Великобританії міжнародною новиною номер один стала відставка прем’єр-міністра України Віктора Ющенка


У Великобританії міжнародною новиною номер один стала відставка прем’єр-міністра України Віктора Ющенка

Лондон, 27 квітня 2001 ― У Великобританії вважають, що в Україні комуністи та олігархи остаточно об’єдналися, аби повернути Україну до московської орбіти. Провідний британський щоденник «Гардіан» присвячує цій темі грунтовну статтю на першій сторінці міжнародної рубрики.

На думку газети, аргументи, що їх комуно-футболісти застосували для усунення В.Ющенка не витримують перевірки статистикою. «Вони звинуватили прем’єра у тому, що начебто його уряд допровадив країну до руїни, незважаючи на очевидний факт, що торік країна, вперше за десять років незалежності зазнала економічного росту», - зазначає британський щоденник.

«Гардіан» пише, що В.Ющенка усунули комуністи за підтримки «президентських друзів-мільйонерів». Резигнація політика, що користується найбільшою, довірою кладе край його намаганням викорінити корупцію та провадити прозахідну політику. Тепер владу консолідує у своїх руках значною мірою дискредитований президент Леонід Кучма, - веде далі англійська газета.

У Великобританії вважають, що В. Юшенко скористається із цієї кризи і своєю популярністю, що дедалі зростає, аби очолити опозицію до президента Леоніда Кучми.

Поляризація України очевидна у серці столиці України – Києві, - пише «Гардіан». Тоді, як парламент голосував вотум недовіри прем’єрові, прихильники В.Ющенка на вулицях міста вимагали імпічменту Леоніда Кучми. «Гардіан» пояснює британцям, що хоча комуністи довго були в опозиції до уряду В.Ющенка, вотум недовіри не відбувся б без підтримки центристських партій, що підконтрольні провідникам кланів мільйонерів, які панують у сумнозвісно корумпованому українському публічному житті, а також без мовчазної згоди пана Кучми, який призначив В.Ющенка наприкінці 1999 року.

«Гардіан» вважає, що відставка В.Ющенка – це не тільки чергова зміна уряду, але це зміна напрямку розвитку найбільшої держави Східної Європи. Газета наводить слова депутата Червонія: «Кремлівські кегебісти повертають назад свою імперію».

Західні дипломати у Києві були дуже розчаровані із цих подій, тоді, як Москва – задоволена. Падіння Віктора Ющенка допоможе президентові Росії Володимиру Путіну оточити свою країну режимами, які відверто його підтримують, - вважають британські фахівці.

Голова російського парламентського комітету у закордонних справах Дмітрій Рогозін коротко висловив російську точку зору на кризу в Україні, заявивши, що В. Ющенка підтримували лише крайні націоналісти і що його урядові викручував руки Захід.

Проте, «Гардіан» коментує, що В.Ющенко, насправді, є, з великим відривом, найпопулярнішим політиком країни, з найбільшою довірою до нього населення. «Я не залишаю політику. Я йду, аби повернутися», - цитує «Гардіан» прем’єр-міністра України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG